202226 - 28aug

SM OK- och Finn-jolle

Visa besättning

Öppet SM Ok-jolle

Förnamn Efternamn Ort Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Per Jonsson Brottby Kssd Ok SWE 28
Håkan Söderberg SE-263 51 Wikens Båtselskap OK jolle SWE 14
Håkan Söderberg HÖGANÄS Wikens Båtselskap OK jolle SWE 14
Per Westlund Djursholm Norrköpings SS OK-jolle SWE 60
Olle Albrektsson VARBERG Varbergs Segelsällskap OK-jolle SWE 61
Olle Albrektsson VARBERG Varbergs segelsällskap OK-jolle SWE 61
Lars Bergfeldt Sollentuna WBK Ok Jolle SWE 2884
Per Jaensson Kalmar SSV Kalmar OK -Jolle SWE 222
Per Malmberg Tyresö KSSS Ok jolle SWE 2806
Jonas Jemt Helsingborg Råå Jolleklubb OK Jolle SWE 29
Mårten Bernesand Kalmar SSV OKjolle SWE 2858
Peter Rudblom Höviksnäs StSS OK Jolle SWE 77
Per Westlund Djursholm
Ove Egesten Kalmar SSV SWE 2842
Lennart Persson Saltsjö-boo SBK ok 17
Lars Bergfeldt Sollentuna Wikens Båtselskap
Peter Wrahme karlskrona karlskrona SS OK jolle SWE 2849
Stefan Jaenson Glommen Varbergs SS SWE 722
Hans Elkjaer Göteborg
Hans Elkjaer Göteborg
Stefan Pavia Henån
Per Lindvall Viken
Lars Hansson Svanesund
Hans Börjesson Torslanda Varbergs Segelsällskap Ok-jolle SWE 139
Thomas Hansson-Mild Obbola
Tomas Skeppmark Vällingby Kvarnvikens BS OK-jolle 2809
Håkan Törnqvist Onsala SS Kaparen OK-jolle SWE 8
Thomas Uziel Viken OK SWE 54
Niklas Edler Saltsjöbaden KSSS OK-jolle SWE 71
Urban Nyhammar Gustavsberg KSSS SWE 173
Patric Mure BRENTFORD
Mats Caap Varberg Varberg SS Ok -dinghy SWE 797
Mårten Bernesand Kalmar
Jens Laugesen Fredensborg Hellerup Sejlklub OK DEN 10
Mats Hovde Västra Frölunda Marstrands Segelsällskap OK Jolle SWE 15
Ulf Sahle Göteborg
Ove Egesten Kalmar
Ove Egesten Kalmar
Stefan Pavia Henån
Jonas Jemt Helsingborg
Niklas Edler Saltsjöbaden
Håkan Törnqvist Onsala

Öppet SM Finnjolle

Förnamn Efternamn Ort Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Bengt Strömberg LILLA Askerön Stss Finnjolle SWE 44
Peter Overup Limhamn Malmö Segelsällskap Finnjolle SWE 72
Pär Friberg Väse KKF Finnjolle SWE 91
Mats R Karlsson Lidingö KKF Finnjolle SWE 21
Otto Strandvig Birkerød KDY Finn DEN 21
Bengt Andersson Västra Frölunda 0707 834379 Devotti 731
Gösta Eriksson Västra Frölunda Skanörs Båtklubb Finnjolle SWE 20
Stefan Sandahl Limhamn Malmö Segelsällskap Finnjolle SWE 12
Jan Peetz Vanløse Vallensbæk Finn DEN 212
Jan Peetz Vanløse
Peter Bernstein Hönö XSS Finn SWE 734
Peter Bernstein Hönö
Stefan Fagerlund Södertälje SöBK Finnjolle SWE 22
Stefan Fagerlund Södertälje
Stefan Fagerlund Södertälje
Johan Wijk Sandviken Sandvikens Segelsällskap Finnjolle SWE 75
Mats Johnsson Malmö MSS Finn SWE 87
Johan Wijk Sandviken Finnjolle SWE 75
Stefan Nordström Kristinehamn KKF Finnjolle SWE 14
Christian Finnsgård Kullavik GKSS FINN SWE 3
Christian Finnsgård Kullavik
Henrik Rydell Solna NSS Finnjolle SWE 16
Johan Spångberg Malmö Malmö Segelsällskap
David Berg Fårö LJS - Lidingö Jolleseglare Finnjolle SWE 99
Henrik Rydell Solna

Förnamn Efternamn Ort Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Gösta Eriksson Västra Frölunda
Peter Rudblom Höviksnäs
Lars Hansson Svanesund
Daniel Björndahl Lycke
Ulf Sahle Göteborg
Tomas Skeppmark Vällingby
Daniel Björndahl Lycke Tjuvkil OK SWE 24
assistans iconAssistans