Svenskt Mästerskap i Distanssegling full crew, seglas enligt SRS

Visa besättning
Förnamn Efternamn Ort Klubb Antal ombord (inkl. ansvarig omboard) Båttyp Båtnamn Nationsbeteckning Segelnummer Mätetal
Lars Bergkvist Torshälla Segelsällskapet Svearna 5 Farr 30 Consensus Sailing Team SWE 60000 1,066
Axel Antas                
Carl Fredrik Nycander                
Jonas Claesson                
Pelle Pedersen                
Fredrik Edberg Eskilstuna Segelsällskapet Svearna 4 Archambault Grand Surprise Rebellion SWE 6830 1,054
Fredrik Mårdén                
Mattias Gustafsson                
Marcus Lindqvist                
Johan Karlberg Täby Tulka Segelsällskap Mumm 36 K. YOTE
Jan Fogelberg Eskilstuna Segelsällskapet Svearna 4 CORBY 25 SPIDERPIG SWE 65 0.913
Inge Bärg                
Per-Eric Billberg                
Henrik Kaasgaard                
Mikael Gustavsson Västerås Westerås Segelsällskap
Ulf Lindner Eskilstuna Segelsällskapet Svearna Express Kokaburra SWE 468
Anders Kemmler Bromma Kungliga Svenska Segel Sällskapet 8 Arcona 345 Dynamant Racing SWE 311
Johanna Kemmler                
Johan Karlberg                
Göran Ekdahl                
Anders Rosenberg                
Janne Straume                
Mikael Malmkvist Sundbyberg Stockholms Segelklubb 4 Express Minou Sailing SWE 294 0,907
Peter Lindström                
Thomas Malmkvist                
Henrik Ågermo                
nils virving Hässelby Stockholms Segelklubb 3 NF Borta med Vinden SWE 138 0.906
Christer Ovrén Kalmar Segelsällskapet Vikingarna 4 BB10m Fenixa SWE 5 0,956
Christer Stenholm                
Bertil Johansson                
Per Larsson                
Stefan Laursen Borgholm Mönsterås Segelklubb 3 707 PlumPlum SWE 38 0,876
Rickard Andersson                
Jonas Lindberg                
Stefan Maxe Torshälla Torshälla Segelsällskap 2 707 Vilda Wilma SWE 123 0,871
Lotta Maxe                
Tomas Movin Huddinge Kungliga Svenska Segel Sällskapet 4 Express Axiom SWE 700
Anders Helmrich 723 51 Västerås SSA, Segelsällskapet Aros 7 Farr 30 Cheyenne SWE 622 1.1111
Per Stedfeldt                
Johan Helin                
Jimmy Hellberg                
Fredrik Jacobsson                
Lars Söderlund                
Björn Sjöberg Eskilstuna Segelsällskapets Svearna
Marcus Österberg Västerås Westerås Segelsällskap 2 IF Charade SWE 1626 0,809
Erik Mårtén VÄSTERÅS Segelsällskapet Aros 6 J/111 Prim SWE 83377 1,126
Erik Stenstrom                
Jan-Erik Andersson                
Benny Berglöw                
Jonas Svensson Strängnäs Strängnäs Segelsällskap 5 Melges24 Helga SWE 537
assistans iconAssistans