20205sep

Arkö runt 2020 Short handed utan flygande segel

Visa besättning

Shorthanded utan flygande segel

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Båtnamn Segelnummer VHF-anropssignal Mättal Mätbrev
Bo Djerf Wssw Eloge 38 Nirvana 8 0,963 E4538
Björn Liffner WSSW Omega 30 Araminta 240 araminta SF5230 0,904 Nej
Stefan Hultgren Nyköpings segelsälsskap Cayenne - 11 0,994 E6947
Johan Bergström NQSS Omega 36 Elvira 1 0,971 Nej
Burt Adolfson OXSS Nordship Vojaganta 12 0,964 E4512
Ylva Lyander              
Curt Larsson Södertälje BS Mixer Luna Swe 157 0,923 E 6164
Kenneth Karlsson OXSS LINJETT 37 AqWaNette SWE 31 SC8306 1,005 B7613
Henric Lundblad NySS X332 IngaG Swe117 SA7174 0,973 E4707
Bo Nilsson Norrköpings Segelklubb BB10m Rubina SWE-4 0,935 Nej
David Nilsson              
Hans-Göran Nyhren Trosa BK Sirena 38 MK2 Ellida 6 0,981 E6798
Rolf Erixon Wisby SS One Off Piano 5012 0,829 E4614
LilleBror Rylander Oxss Diva 35 E7004 FOXTROT 7 0,978 E7004
Sara Rylander              
Thomas Sjöblom Trosa Båtklubb Arcona 340 Leia Swe 35 1,001 Nej
Mattias Knutsson NORRKÖPING SEGELKLUBB EXPRESS HELLAN SWE 523 0,870 Nej
Christian Källsholm BSS Mixer Cr Intact SWE 83 0,930 B7537
Jakob Källsholm              
Tor Blommegård LSS, Linköpings Segelsällskap Dehler 34 DD Tianelle 107 SD9770 0,973 E5084
Bo Roxberg              
Fredrik Lagerström OXSS Farr 40 One Ton Joint Venture 9164 1,041 E6950
Owe Neidestam Södertälje båtklubb Diva 39 Bigarraue 41 0,978 E4083
Robert Höllerbauer OXSS WASA 30 Sylvester 56 0,928 E6691
Nils-Åke Nyström Södertälje båtsällskap Facil 35 Hambo 31 SD9601 0.925 E1281
Calle Wikerman Kryssarklubben Arcona 340 The Pearl 47 SC8282 1,001 Nej
Oskar Lindén OXSS Dominant 95 Skuggfaxe 18 0.915 Nej
Joakim Lindholm NYSS NF Special Lilla Blå 001 0,873 E4141
Jim Lindberg              
Karl Haglund OXSS Baltic 1-TON Amanda 9188 SB5629 1,050 E6968
Håkan Andersson Nqss Oe36 ds (srs-talet ändras i dagarna ev torsd) Maretime SWE 1
Anders Gryme Oxelösunds ss Facil 355XO Exploria 29 0,96 Nej
Åsa Helsing              
Björn Hultgren Nyköpings Segelsällskap Dehler 33 Cr. Cecilia SWE 196 0,970 E6388
Stefan Kindeborg              
Teresia Lidehn Oxss Albin comulus Ylva 357 0,853 Nej
Mikael Lövgren OXSS 606 Team Lövgren SWE878 0,823 Nej
Hasse Martinsson OXSS IF Cheria SWE 3225 0,806 Nej
Ola Lindén Oxss A22 Tatjana 328 0.930 Nej
Jan Hallberg OXSS Rival22 Pierina 49 0,917 Nej
Joakim Nilsson NYSS CB66 Racer Taxen 147 0,929 B7623
Torbjörn Waern Norrköpings Segelklubb H-Båt Safari SWE 323 0,849 Nej
Niklas Landin Nyköpings Segelsällskap Rival 22 Chivas 177 0.893 E 6420
Gustav Lindén Oxss A22 Berit 347 0,930 Nej
Johnny Rickman Södertälje BS Arcona 410 Kharat Swe 19 SB9182 1,076 E5120
Hans Johansson OXSS linjett 37 Flow 13 1,005 Nej
Johan Ek OXSS Diva 355 Åsali 3 213 0,977 E6786
Kajsa Sundklev Oxelösunds Segelsällskap Elan 333 Sagoli Swe 241 0,946 E7517-2020
Stefan Eriksson              
Anders Brönnert NSK Fenix Relax 211 0,854 Nej
Johan Kindeborg NySS Banner 33 ”bastard” Joker 16 Joker 0,890 E4794
Richard Jacobsson Oxelösunds segelsällskap A 22 Cassandra 241 0,930 Nej
Hans Kowallek OXSS M22 M:a 67 0,875 Nej
Ted Wänerstrand              
Peter Liedholm Nyköpings Segelsällskap Athena 34 Vivett 52 0,917 E6753
assistans iconAssistans