202228 - 29maj

Svenskt Mästerskap i ILCA 2022

Visa besättning

Svenskt mästerskap i ILCA 7

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Axel Hallquist KSSS SWE 2
Rasmus Granzin KSSS SWE 219901
Carl Ljunggren KSSS SWE 215554
Love Molitor KSSS SWE 208283
Anders Wennberg KSSS SWE 213746
Urban Nyhammar KSSS SWE 216415
Peder Thunander ASMK SWE 199639
Knut Leuckfeld KSSS SWE 214472
Fredrik Westman HSF FIN 215016
Ian Elliott HKKK, MKS CAN 208391
Erik Söderström KSSS SWE 220052
Mats Wannfors BOOSS SWE 206971
Nils Jöninger KSSS SWE 216421
Melker Ljungdahl KSSS SWE 220051
Johan Hedberg KSSS SWE 114194
Peter Holm MKS SWE 215257
Martin Sundelin KSSS SWE 189158
Mikael Winander MKS SWE 204939
Niklas Edler KSSS SWE 219412
Simon Granath KSSS SWE 220235
Axel Rahm GKSS SWE 208879
Daniel Birgmark GKSS SWE 21721
Filip Larsson KSSS SWE 205115

Svenskt Mästerskap i ILCA 6 Dam

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Agnes Karlsson GKSS SWE 214478
Hanna Koba KSSS SWE 209137
Jennifer Öhrnell RÅSS SWE 219110
Tindra Forssén KSSS SWE 215831
Lova Forssén KSSS SWE 213525
Maja Hansson-Mild GKSS SWE 217882
Emma Wennberg KSSS SWE 213546
Fanny de Susini GKSS SWE 210347
Lea Maurer KSSS SWE 204943

Klassmästerskap i ILCA 4 Junior kille

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Robin Svensson Segelsällskapet Vikingarna Kalmar SWE 211110
Leo Fagerberg GKSS SWE 207831
Max Bergvall SSV Kalmar SWE 211408
Victor Wennberg KSSS SWE 205327
Jacob Brännström GKSS SWE 213748
alexander olsson Ksss SWE 111
WILHELM DAHLBERG KSSS SWE 213526

Klassmästerskap i ILCA 6 Herr

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Emrik Olsson Dahl GKSS SWE 209136
Alfons Sellin GKSS SWE 216413
Erik Norlén KSSS SWE 213529
Henric Thunander ASMK SWE 208287
Axel Wieland KSSS SWE 216419
Erik Rahm GKSS SWE 208879
William Karlsson StSS SWE 218425
Hugo Sköld Orr KSSS SWE 214200
Maximus Torstensson KBS SWE 219905
Calle Lindbom GKSS SWE 212711
Tomas Hansson HKK SWE 213535
Melker Brenton KSSS SWE 212316
Stefan Karlsson KSSS SWE 214199
Rasmus Wannfors BOOSS SWE 215259
ville Johnsson Stjernström Malmö Segel Sällskap SWE 202414
Kaspar villner LiJS SWE 200686
Julius Graudums KSSS SWE 216251
Riccardo Gustavsson LiJS SWE 210351
Olof Holmberg KSSS SWE 220050

Klassmästerskap i ILCA 4 Junior tjej

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Alicia Birgmark Garcia GKSS SWE 199611
Lisa Modin OXSS SWE 204711
assistans iconAssistans