20212 - 3okt

KSSS Olympic Class Regatta 2021

Visa besättning

29er

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Ebba Fredriksson ASMK 29er SWE 3072
Ellen Fredriksson ASMK      
Jonathan Röijer GKSS 29er SWE 2258
Lina Rybeck GKSS      
Malcolm Björsson GKSS 29er SWE 2732
Johan Bengtsson GKSS      
Ellen Piispa Helsingfors Segelklubb 29er FIN 2032
Vivi Hänninen HSK Helsingfors Segelklubb      
Aatos Kylävainio HSK 29er FIN 2809
Onni Kylävainio HSK      
Wilhelm Enjin LBSK 29er SWE 2949
Emil Gustavsson LBSK      
Cornelia Widestam GKSS 29er SWE 2527
TEA ZEEBERG GKSS      
Felix Wichert LBSK 29er SWE 2543
Aron Wichert LBSK      
Philip Bjorkman MSS 29er SWE 22
Victoria Novak BOJK      
Martin Blomström KSSS 29er SWE 1674
Erik Sjöblom KSSS      
Theo Westerlind GKSS 29er SWE 2923
Emil Wolfgang GKSS      
Jenny Skirstad Bærum Seilforening 29er NOR 2955
Julie Sverdrup Bärum Seilforening      
Emil Engstrand kemi Uss 29er SWE 1868
Hannah Lundgren USS      
Simon Karlemo ESF 29er FIN 2035
Lasse Lindell ESF      
Balder Støen Nesodden Seilforening 29er NOR 2881
Emil Forslund Nesodden Seilforening      
Assi Lindell ESF 29er FIN 2034
Ines Karlemo ESF      
Wilhelm Dahlberg KSSS 29er SWE 2665
Julius Graudums KSSS      
Ida Elfving KSSS 29:er SWE 2486
Philip Lindblad KSSS      
Sarah Skirstad Pollen Bærum Seilforening 29er SWE 2055
Maud Mariann Myhre Bærum Seilforening      
Claes Järudd KSSS 29er SWE 2699
Max Zetterström BoSS      
Hedvig. Liljegren Ksss 29:er SWE 2653
Hugo Liljegren KSSS      
Anton Broman KSSS 29:er SWE 2954
Julius Svanvik KSSS      
Alexander Olsson KSSS 29er SWE 1890
David Aldurén KSSS      
Sissel Engdahl KSSS 29er SWE 2925
Albert Norlén KSSS      
Kaisa Sinivuori Lohjan Purjehtijat 29er FIN 2154
Xiaojian Keinänen Rauman Purjehdusseura      
Ebba Berntsson KSSS 29er SWE 2921
Hannah Maurer Ksss      
Charlotta Makkonen HSS 29er FIN 1039
Charlotta Makkonen HSS      
Olof Laurell Ksss 29er SWE 2698
Vincent Söderberg KSSS      
Stella Dolan LBSK 29er SWE 2938
Tobias Hope LBSK      
Lea Maurer KSSS/LERSS 29er SWE 1586
Emma Berg Lerss      
Benjamin Blom ESF 29er FIN 1517
Wenzel Diesen ESF      
Richard Diesen ESF 29er FIN 2053
Sebastian Heimbürger ESF      
Ebbe Heinilä Brändö Seglare 29er FIN 2537
Kim Oskar Godenhjelm Hsk      
Esther Lagerstrand RÖSS/GKSS 29er SWE 2922
Elsa Aronsson GKSS      
Anine Skjæret Halstensen Bærum Seilforening 29er NOR 2641
Marie Stenhagen Bærum seilforening      
Axel Schenström KSSS Saltsjöbaden 29er SWE 1748
Douglas Grape KSSS      
Hymy Savela Helsingfors Segelklubb 29er EST 2049
Iiris Piispa Helsingfors Segelklubben rf      
Sara Syrrist Moss seilforening 29er NOR 2319
Agnes Pettersen Moss seilforening      
Ella Syrrist Moss Seilforening 29er NOR 1594
Kaja Fuglum Moss seilforening      

505

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Peter Bökmark BKSS 505 SWE 8962
Sebastian Gransäter KSSS 505 SWE 8547
John Tengbom Ksss      
Didrik Dahlstrom KSSS 505 SWE 8807
Joel Jelf Ksss      
Martin Fridh Råå jolleklubb 505 SWE 9171
Mats Dahlander Råå Jolleklubb      
Viktor Wecke KSSS 505 SWE 8581
Thomas Lundberg KSSS 505 SWE 9143
Oskar Lundberg Ksss      
Ebbe Rosén Mälarhöjdens Kanotsällskap 505 SWE 8926
Tomas Grundel KSSS 505 SWE 9029
Johan Strömdahl KSSS      
Malin Broberg Bkss 505 SWE 9181
Johan Röök Bkss      
Carl Grindebratt JKV 505 SWE 8585

Optimist

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Hanna Rybeck LDSS Optimist SWE 4731
Ella Kristensen KSSS Optimist SWE 4718
Henric Wigforss KSSS Optimist SWE 4786
Zacharias Widestam KKKK Optimist SWE 4861
Viktor Elfving KSSS Optimist SWE 4807
Alice Preisler KBS Optimist SWE 4727
Lukas Wolfgang Hjbk Optimist SWE 4813
Levi Bernhardtz Röss Optimist Kille SWE 4837
Jonathan Hammarström KSSS Optimist SWE 4829
Hilda Wallström Rådasjöns Segelsällskap Optimist SWE 4817
Julia Nilsson Råss Optimist SWE 4255
Gustav Nilsson RÅSS Optimist SWE 4846
Alexander Brocke Lidingö Jolleseglare Optimist SWE 4577
William Tillander JKV Optimist SWE 4553
Oliver Josefsson KSSS Optimist SVE 4429
Maja Larsson-Bergqvist Lerbergets Segelsällskap ( Lerss) Optimist SWE 4869
Kajsa Andersson LDSS Optimist SWE 4862
Sophie Brännström LDSS Optimist SWE 4494
Jacob Brännström
Erik Sameus LDSS Optimist SWE 4417
Erik Eriksson Brunius LDSS Optimist SWE 4859
Lily-Sofie Latvala Helsingfors Segelsällskap rf. Optimist FIN 1141
Felix Lundbäck SuSS Optimist SWE 4441
Edwin Collstrand HjBK Optimist SWE 4508
Melker Bondjers LESS Opti SWE 4729
Marius Graudums KSSS Optimistjolle SWE 4733
Sami Hietalahti Helsingfors Segelsällskap HSS Optimist FIN 469
Victor Wennberg LiJS Optimist SWE 4822
Matilda Breitung LiJS Optimist SWE 4539
Arvid Sandström LiJS Optimist SWE 4734
Tom Sigfrid
Malcolm Dahlberg KSSS Optimist SWE 4864
Didrik Dahlberg KSSS Optimist SWE 4865
Lova Leringe Lidingö Jolleseglare Optimist SWE 4466
Frans Leringe Lidingö Jolleseglare Optimist SWE 4466
Hugo Lundström KBS Optimist SWE 4604
Herta Liljegren KSSS Optimist SWE 4836
Harry Wilton KSSS Optimist SWE 4351
Nils Dirkse KSSS Optimist SWE 4294
Philip Tempelman Ksss Optimist SWE 4703
Emil Aminoff ESF - Esbo Segelförening Optimis FIN 1091
Adele Ramm-Ericson KSSS Optimist SWE 4825
Casper Ramm-Ericson KSSS Optimist SWE 4824
Axel Henricsson KSSS Optimist SWE 4719
Sophie Skarman KSSS Optimist SWE 4704
Josefin Arnell KSSS Optimist SWE 4421
Lovisa Arnell KSSS Optimist SWE 4803
Oskar Annwall Ldss Opimist SWE 4679
Olga Schwartz UmSS Optimist SWE 4413
Isak Kaplan KSSS Optimist SWE 4705
Leo Kruip Efron Boo SS
Dan Eliasson KSSS Optimist SWE 4849
Johan Mårtensson KSSS Optimist SWE 4387
Beata Edler KSSS Optimist SWE 4830
Ebba Nordén KSSS Optimist SWE 4680
Leo Florén KKKK Optimist SWE 4811
Otto Pierrou KSSS Optimist SWE 4780
Klara Bjällhage Torshälla Segelsällskap (TSS) Optimist SVE 4688
Hannes Engström KSSS Optimist SWE 4572
Lisa Lindbom LDSS Optimist SWE 4454
Jack Wannfors KSSS Optimist SVE 4381
Hugo J Eklöv KKKK Optimist SWE 4560
Vidar Lindstedt-Nyberg KSSS Optimist SWE 478
Jacob Benskiöld KSSS optimist SVE 4660
Nathaniel Shahar ESF Optimist FIN 1088
Adam Laurin LiJS Optimist SWE 4415
Theo Eriksson LESS Optimist SWE 4579
Klara Länje Less Optimist SWE 4627
Elsa Beijar KKKK Optimistjolle SWE 3938
Alma Beijar KKKK Optimistjolle SWE 4801
Johan Blomqvist LJS Optimist SWE 4328
Albert Blomström KSSS Optimist SWE 4259
Hugo Sandlund Ksss Optimist SWE 4628
Felix Palm KSSS Optimist SWE 4634
Rafael Meinander ESF Optimist FIN 1079
Gustav Holm Enander KKKK Optimist SWE 4617
Noa Hammer SSKaparen Optimist SWE 4419
William Drakenberg Lijs Optimist SWE 4724
Lisa Modin OXSS Optimist SWE 4870
Elvira Mossberg SSKA Optimist SWE 4423
Lucas Shuwalow Colling Ksss Optimist SWE 473
Nathalie Wassler OXSS Optimist SWE 4396
Jakob Grip KBS Optimist kille SWE 4155
Liv Häggström LerSS Optimist SWE 4809
Inez Stjerna KSSS Optimist SWE 4192
Selma Hård KKKK Optimist SWE 4854
Teemu Rellman TaPS Optimist FIN 1125
Sofia Forsman SSKA Optimist SWE 4820
Ella Fagerberg KKKK Optimist SWE 4632
Freja Duell SSKA Optimist SWE 4471
Ludvig Stillström KSSS Optimisu SWE 4101
Gustav Berglind LiJS Optimist SWE 3943
Eetu Jalkanen Tampereen Pursiseura TaPS Optimist FIN 1121
Alexander Forssén Ksss Optimist SWE 4841
Pontus Lindskog LjS Optimist SWE 4550
Maisa Kauppi HSK, Helsingfors Segelklubb Optimist FIN 1130
Folke Roording KSSS Optimist SWE 4382
Alisa Kylävainio Helsingfors Segelklubb OPTIMIST FIN 1097
Sixten Andersdon KSSS Optimist SWE 4725
Annie Hinton Röss Optimist SWE 4798
Vilgot Treskog KSSS Optimist SWE 4815
Isabella Öhrblad HJBK Optimist SWE 4410
Filip Carselid LBSK Optimistjolle SWE 4860
Nils Netterlid LBSK Optimist SWE 4800
Oskar Netterlid LBSK Optimist SWE 4832
August Ahlqvist Ranämgen Optimist Winner SWE 4687

ILCA 4

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Olav Hamel Nyländska Jaktklubben Laser FIN 201112
Alex Tammi Helsingfors Segelsällskap ILCA 4 FIN 195501
Aatos Järvinen HSS ICLA 4 FIN 179521
Sixten Jagebo Sundsvalls Segelsällskap Laser SWE 205313
Tilda Solberg SNBK Laser SVE 195807
Alfons Sellin GKSS ILCA 4 SWE 216413
Emma Wennberg LiJS Laser 4.7 SWE 205327
Nanna Sofie Juell-Bergan Sandefjord Seilforening ILCA 4 NOR 217925
Teo Koponen Helsingfors Segelsällskap HSS ILCA 4 FIN 217154
Tove Joost MSS Laser ILCA 4 SWE 216957
Ilari Palva HSK Ilca 4 FIN 194804
Atte Virtanen Nyländska Jaktklubben ILCA4 FIN 203730
Vanessa Voutilainen Nyländska Jaktklubben Laser FIN 202978
Henrik Puolakka NJK ILCA 4 FIN 217650
Amanda Voutilainen Nyländska Jaktklubben Laser FIN 212204
Max Bergvall SSV Kalmar Laser 4.7 SWE 211408
Agnes Karlsson Ljss Ilca 4 SWE 214478
[email protected] Stahl HSS ILCA 4 FIN 216828
Robin Svensson SSV Kalmar Laser SWE 211110
Leo Fagerberg GKSS ILCA4 SWE 207831
Ville Aviander OXSS Laser SWE 217210
Carl Norman LiJS Laser 4.7 SWE 204711
Fabian Kelemit Växjö Kappseglingsklubb Laser 4.7 SWE 185307
Remu Seppä Helsingfors Segelsällskap Rf ILCA 4 FIN 188367
Theodor Norrby LiJS ILCA 4 SWE 142172

ILCA 7

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Fredrik Westin Ksss Laser SWE 208881
Anders Wennberg LiJS ILCA 7 SWE 213746
Urban Nyhammar KSSS Ilca 7 SWE 216415
Carl Ljunggren KSSS Laser (ILCA 7) SWE 215554
Per-Erik Eriksson SSS Laser standard SVE 56961
Kalle Hellman BOOSS ILCA 7 SWE 91776
Lars Krog-Jensen SSS laser SWE 214194
Thomas Lindström MSF ILCA FIN 218010
Jan-Olov Sandberg Vhss Laser std ilca7 SWE 205326
Alexander Brorsson Göteborgs Kungliga Segelsällskap Laser SWE 210340
Onni Hyttinen TaPS Laser Standard FIN 1
Veikka Viitala TaPS ILCA 7 FIN 184007
Rudolf Salminen Tampereen pursiseura Laser Standard/ILCA7 FIN 213933
Filip Larsson Ksss Laser SWE 204379
Eskil Jonasson GKSS ilca 7 SWE 212726
Fredrik Westman HSF Laser Standard/ ILCA 7 FIN 215016
Carl Eskilstorp GKSS Laser standard SWE 213048

ILCA 6

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Roope Tervonen HSK ILCA 6 FIN 216830
Axel Hallquist KSSS ILCA 6 SWE 208355
Joel Kiiski Helsingfors Segelklubb ILCA 6 FIN 215252
Erik Norlén KSSS Laser SWE 213529
Svea Sahlin GKSS Laser SWE 211278
Paul Hedman KSSS Laser SWE 181448
Emrik Olsson Dahl GKSS Laser SWE 209136
Katariina Roihu Helsingfors Segelklubb ILCA 6 EST 206437
Hugo Sköld Orr KSSS ILCA/Laser SWE 214200
Calle Lindbom GKSS Laser radial, ilca 6 SWE 212711
Samuel Rikala HSK Laser ILCA6 FIN 211287
Fanny de Susini GKSS ILCA 6 tjej SWE 210347
Sverre Langaas-Holt KNS Kongelig Norsk Seilforening Laser IlCA 6 NOR 217918
Atte Timmerbacka Wasa segelförening ILCA 6 FIN 214111
Love Molitor KSSS Ilca 6 SWE 208283
Carl Ferdinand Juell-Bergan Sandefjord Seilforening ILCA 6 NOR 217913
Joel Lindqvist KSSS ILCA 6 SWE 208861
Lorenz Fellbom KSSS Ilca 6 SWE 12726
Sofia Gustafsson MKS ILCA 6 SWE 163780
Melker Ljungdahl KSSS ILCA 6 SWE 211567
Sofia Delander RJK (Råå Jolleklubb) Laser radial (ILCA 6) SVE 208533
Albin Andersson BooSS Laser Radial SWE 204880
Martin Jonsson BooSS Laser ILCA6 SWE 208281
Maximus Torstensson KBS ILCA 6 SWE 196223
Oscar Krog-Jensen KSSS ILCA 6 SWE 212316
Mats Wannfors Booss ILCA6 SWE 206971
Rasmus Wannfors KSSS ILCA 6 SWE 215259
Simon Granath KSSS ILCA 6 SWE 213535
ville Johnsson Stjernström Malmö Segel Sällskap ilca 6 (laser radial) SWE 202414
Rasmus Granzin Ksss Radial SWE 204669
Olof Holmberg KSSS Laser Radial SWE 200697
Kaspar villner mälarhöjdens kanotsällskap ILCA6 SWE 200686
Henric Thunander ASMK Laser SVE 208287
William Karlsson StSS ILCA 6 SWE 218425
Jens Kaastad Ørjavik Bundefjorden Seilforening ILCA6 NOR 215909
Roope Rellman Näsijärvi Segelsällskap Ry Ilca 6 FIN 189162
Ismo Rellman TaPS Laser Radial/ILCA6 FIN 198217
Nils Malmcrona GKSS Laser Radial SWE 210344
Erik Rahm LESS ILCA 6 SWE 208879
Matilda Werton GKSS ILCA 6 SWE 212715
Filip Huljebrant LJS Laser radial SWE
Hanna Gaskell-Brown MSS ILCA 6 SWE 207712
Jennifer Öhrnell RÅSS ILCA 7 SWE 219110
Mikaela Söderberg HSS ILCA 6 FIN 213148
Christoffer Hallin GKSS IlCA 6 SWE 209185
Jonas August Stjernstrøm Bundefjorden Seilforening ILCA 6 NOR 217930
Felix Hård GKSS ILCA SWE 215253
Erik Eskilstorp GKSS ILCA SWE 203551
Iver Elias Holm Sandefjord Seilforening ILCA 6 NOR 203265
Riccardo Gustavsson LiJS ILCA 6 SWE 210351
Mikael Winander MKS ILCA 6 SWE 204939
Lova Forssén Ksss Laser SWE 4841
Tindra Forssén Ksss Laser SWE 215831
Magnus Tryselius KSSS Laser radial SWE 197954
Stefan Karlsson KSSS Laser SWE 78062
Stefan Eriksson GKSS Laser Radial SWE 203589
Martin Sundelin KSSS ILCA 6/Laser Radial SWE 21

Zoom8

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Ida Kayser Bojk Zoom8 SWE 226
Tekla Walther Karlskrona Segelsällskap Zoom8 SWE 231
Alva Lindqvist VÄSS Zoom8 SWE 836
My Mattsson BBSS Zooma SWE 169
Jack Björklund Boo SS Zoom8 SWE 202
Simon Persson BBSS Zoom 8 SWE 352
Hampus Söderlund VÄSS Zomm8 SWE 112
Tea Jagefeldt VÄSS Zoom8 SWE 208
Alexander Hargefors KKF Zoom8 SWE 424
William Lindberg BOOSS ZOOM8 SWE 116
Alice Asplund Vänersborgs seglarsällskap Zoom8 SWE 242
Signe Hellman Booss Zoom SWE 160
Albin Seglevi RJK Zoom8 SWE 187
Simon Eriksson Westlund Boo SS Zoom 8 SWE 178

RS Aero 9

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Christer Båth GKSS RS Aero9 SWE 43

Europe Class

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Cornelia Skoog KBS E-jolle SWE 8
Maja Wikman JKV E-jolle SWE 3360
Sebastian Knaack RÅSS E-jolle SWE 93
Carl Fhyr Alingsås Segelsällskap E-jolle SWE 44
Ellinor Lindström SSP E-jolle SWE 3724
Björn Sandberg Hjuviks Båtklubb E-jolle SWE 71
Moa Wikman JKV E-jolle SWE 3541
Felix Brorsson SSP E-Jolle SWE 3655
Bea Brorsson SSP Ejolle SWE 99
Vilhelm Reischmann Skanörs båtklubb E jolle SWE 6
Johan Kylebäck Hjuviks Båtklubb E-jolle SWE 81
Maria Victoria Bøggild VSK/HS Europajolle DEN 22
Matilda Lanner KKKK Ejolle SWE 3716
Emil Casserdahl HjBK E-jolle SWE 39
Carl Lewerth RÅSS Ejolle SWE 15
Simon Linse Karlskrona Segelsällskap E-jolle SWE 3636
Julius Balkfors Skanörs båtklubb Europe class SWE 3693
Johan Sameus RÖSS Ejolle SWE 69
Olivia Hellström Jollekappseglarna Västerås E-jolle SWE 3673
Alvin Tollbom Lindh JKV E-jolle SWE 3691
Nanna Nerhagen SSDV E-jolle SWE 3637
Filippa Boman Hjuviks Båtklubb E-Jolle SWE 49
Agnes Boman Hjuviks Båtklubb E-Jolle SWE 34
Emma Skoog KBS E-jolle SWE 3264
Karin Cerne KBS e-jolle SVE 3008
Gustav Koritz SSKA E-jolle SWE 90
Jonathan Llado Krensler hjbk E-jolle SWE 9
Philip Forslund Nesodden seilforening Ejolle DEN 1804
Mikael Björndal Råss E-Jolle SWE 3660
Arvid Johnsson BOJK E-jolle SWE 3677
Malte Skoog KBS E-jolle SWE 3484
Sofia Held BSS E-jolle FIN 420
Melker Ekberg HjBK E-jolle SWE 91
Jacob Skoglösa SBK E-jolle SWE 3597
Simon Weideskog VJS E-jolle SWE 85
Henrik Abrahamsson Linköping, LJS segelbåt SWE 42
Elias Johansson Jollekappseglarna Västerås E-jolle SWE 3485
Viktor Eklöf BOJK Ejolle SWE 3644
Mattias Rahm Hjuviks Båtklubb E-jolle SWE 3341
Julia Ygberg KBS E-jolle SVE 22
Kajsa Delander RJK
Oskar Wingren KBS E-jolle SWE 11
Hannibal Barsne SSP Ejolle SWE 2
Hector Barsne SSP Ejolle SWE 52
Filip Lindström SSP E-jolle SWE 5
Ebba Thenander JKV E-jolle SWE 3658
Astrid Skogh VÄSS E-jolle SWE 51
Per Mildner BOJK E-Jolle SWE 3722
Emelie Carlsson HASS E-jolle SWE 3523
Nils Brandén Bjärreds optimistjolleklubb, BOJK E-jolle SWE 3714
Rikard André Råå Jolleklubb E-Jolle SWE 3369
Ella Backlund KBS E-jolle SWE 70
Erik Ryrfeldt KSSS Ejolle SWE 3281
Jesper Thomasson OTS Ejolle SWE 65
Saga Björklund JKV E-Jolle SWE 23
Arttu Valonen Marjaniemen Purjehtijat Europe FIN 212
Axel Burlin HJBK E-Jolle SWE 33
Julius Cederlund BOJK E-jolle SWE 3704
Philip Edberg SkBk e-jolle SWE 98
Jaakko Haataja Marjaniemen Purjehtijat E-jolle FIN 999
Julius Donner EMK Europe FIN 823
Joonas Bollström TP E-jolle FIN 191
Erik Weck Kbs E-jolle SWE 67
Sam Stenman Boo Segelsällskap E-jolle SWE 4
Oscar Svensson Värmdö jolleseglare E-Jolle SWE 3657
Oscar Svensson

RS Aero 5

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Caroline Sköld Orr KSSS RS Aero SWE 44
Axel Almersson JKV RS Aero SWE 3164
Elisa Lindskog KSSS RS Aero SWE 12
Carl Furhoff LJS Rs Aero SWE 3246
Karl Jarvin
Vanja Ramm-Ericson KSSS Aero 5 SWE 16
Lowe Engström KSSS RS Aero 5 SWE 41
Stella Engström KSSS RS Aero 5 SWE 2886
Samuel Kaplan KSSS RS Aero 5 SWE 18
Elliot Hellström LJS RS Aero SWE 2072
Jakob Graner KSSS Aero SWE 110
Gunnar Larsson KSSS RS Aero 5 SWE 3640

RS Aero 7

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Nationsbeteckning Segelnummer
Aron Wärnberg LjSS RS Aero 7 SWE 3111
Julie Lamarre BKSS Rs Aero SWE 2668
Tobias Strömberg BKSS RS Aero 7 SWE 3318
Katarina Svedjefält KSSS RS Aero 7 SWE 3165
assistans iconAssistans