JSM 2022

Visa besättning

JSM 2022 RS Feva

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Simon Uhlin Blombergs BS SWE 6110
Thea Uhlin Blombergs BS    
Hjalmar Pansell Domstens BK SWE 6383
Victor Ahrenkiel Domstens BK    
Ella Méline Borgenstierna SS Kaparen SWE 5056
Joel Kivi SS Kaparen    
Tyra Fahlvik Domstens BK SWE 3412
Amelie Nilzon Domsten BK    
Kajsa-Lotta Ölmestrand Upsala SS SWE 5804
Rasmus Chilléen Upsala Segel Sällskap SWE 6418
Ebba Skarin Upsala segelsällskap    
Hannes Chilléen Upsala Segel Sällskap SWE 3597
Sara Skarin Upsala Segelsällskap    
Emilia Melén Upsala Segelsällskap SWE 2666
Ella Theelke    
Oskar Skiöld Lundquist Kullaviks Kanot & Kappseglingsklubb SWE 46
Elvin Hansson    
Wilma Pettersson Askersunds Segel o MBS SWE 4424
Lovis Kläre    
Hannah Lundgren Ekolns Segelklubb SWE 0
Ebba Ettemo Uppsala segel sällskap    
Alvar Naeslund Nynäshamns Segelsällskap SWE 4966
Nils Zander Nynäshamns Segelsällskap    
Axel Klintenberg Upsala Segel Sällskap SWE 0000
Joel Sundberg USS    
Valter Otterstedt Upsala Segelsällskap SWE 6500

JSM 2022 Zoom 8 tjej

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Alva Lindqvist Vänersborgs SS SWE 836
Ida Kayser Bjärred OJK SWE 226
johanna stenmark Vänersborgs SS SWE 750
Tekla Walther Karlskrona SS SWE 231
My Smit Mattsson Halmstad SS SWE 169
Tea Jagefeldt Vänersborgs SS SWE 927
Matilda Nilsson Vänersborg SS SWE 83
Alice Asplund Vänersborgs SS SWE 242

JSM 2022 Optimist kille

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Henric Wigforss Kungliga Svenska SS SWE 4881
Viktor Elfving Kungliga Svenska SS SWE 4807
Jonathan Hammarström Kungliga Svenska SS SWE 4875
Otto Pierrou Kungliga Svenska SS SWE 4780
Isak Kaplan Kungliga Svenska SS SWE 4782
Ted Nordström Rådasjöns SS SWE 4686
Leo Florén Kullaviks KKK SWE 4811
Marius Graudums Kungliga Svenska SS SWE 4733
Nicolas Westesson Bjärred OJK SWE 4757
Gustav Nilsson Rådasjöns SS SWE 4846
Victor Wennberg Lidingö JS SWE 4822
Arvid Sandström Lidingö JS SWE 4734
Vidar Hjortstad Lerbergets SS SWE 4750
Melker Bondjers Lerums SS SWE 4729
Ruben Rooth Lidingö JS SWE 0000
Hugo Lundström Lidingö JS SWE 4604
Adam Laurin Lidingö JS SWE 4415
Tom Sigfrid Kungliga Svenska SS SWE 4781
Hugo Flygare Skanörs BK SWE 4852
Theo Eriksson Lerums SS SWE 4579
Oskar Netterlid Lommabuktens SK SWE 4832
Nils Netterlid Lommabuktens SK SWE 4800
Ludvig Forssman Lommabuktens SK SWE 4871
William Drakenberg Lidingö JS SWE 4724
Filip Carselid Lommabuktens SK SWE 4860
Oscar Wetter Kungliga Svenska SS SWE 4867
Edwin Collstrand Hjuviks BK SWE 4806
Gustav Berglind Lidingö JS SWE 3943
Johan Barregren Hjuviks BK SWE 4778
Oskar Annwall Långedrags SS SWE 4839
Erik Eriksson Brunius Långedrags SS SWE 4859
Jakob Egeland Hjuviks BK SWE 4808
Erik Sameus Långedrags SS SWE 4417
Lukas Wolfgang Hjuviks BK SWE 4813
Adrian Domack Långedrags SS SWE 4702
Adrian Kallin Långedrags SS SWE 4736
Melker Ahlquist Långedrags SS SWE 4601
Adam Hinton Rörviks SS SWE 4461
Axel Henricsson Kungliga Svenska SS SWE 4719
Ludvig Stillström Kungliga Svenska SS SWE 4889
Kasper Johansson Rörviks SS SWE 4843
Alexander Gavelfält Forssén Kungliga Svenska SS SWE 4841
Pontus Lindskog Lidingö JS SWE 4550
Malcolm Dahlberg Kungliga Svenska SS SWE 488
Frans Leringe Lidingö JS SWE 4561
Harry Wilton Kungliga Svenska SS SWE 5137
Ernst Åkesson Kungliga Svenska SS SWE 4587
Svante Timan Gustafsson Oxelösunds SS SWE 4827
William Tillander JK Västerås SWE 4553
Philip Tempelman Kungliga Svenska SS SWE 4703
Bertil Röös Uppsala KF SWE 4661
Nils Sandberg Oxelösunds SS SWE 4679
Albin Törngren Hjuviks BK SWE 4622
Love Havgaard Lerbergets SS SWE 4844
Gustav Nilsson Hjuviks BK SWE 4394
Valter Almslätt Rådasjöns SS SWE 4892
Stig Nicolin Rörviks SS SWE 4695
Axel Ekerstig Långedrags SS SWE 4765
Adam Blix Bjärreds OJK SWE 4501
William Bergström Rörviks SS SWE 4051
Felix Palm Kungliga Svenska SS SWE 4634
Zacharias Widestam Kullaviks KKK SWE 4861
Sebastian Almér Lerbergets SS SWE 4496
Felix Lundbäck Sundsvalls SS SWE 4441
Noa Hammer SS Kaparen SWE 4419
Hjalmar Franck SS Kaparen SWE 4583
Björn Knox Jönsson Malmö SS SWE 4709
Hugo Sandlund Kungliga Svenska Segel Sällskapet SWE 4628
Axel Carlsson Rörviks Segelsällskap SWE 4850
Oscar Fällmar Andersson Borstahusens Segelsällskap SWE 4621
Freddy Gilius Växjö Kappseglingsklubb SWE 4433
Oliver Billing Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 4658
Vincent Almslätt Rådasjöns Segelsällskap SWE 4766

JSM 2022 Optimist tjej

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Stina Westberg Rådasjöns SS SWE 4826
Ebba Nordén Kungliga Svenska SS SWE 4680
Hilda Wallström Rådasjöns SS SWE 4882
Alma Beijar Kullaviks KKK SWE 4801
Elsa Beijar Kullaviks KKK SWE 3938
Selma Hård Kullaviks KKK SWE 4879
Maja Larsson-Bergqvist Lerbergets SS SWE 4869
Josefin Arnell Kungliga Svenska SS SWE 4421
Lovisa Arnell Kungliga Svenska SS SWE 4803
Leah Bernhardtz Rörviks SS SWE 4863
Matilda Breitung Lidingö JS SWE 4812
Stella Isaksson Kullaviks KKK SWE 4838
Eleonora Rooth Lidingö JS SWE 4842
Saga Bondjers Lerums SS SWE 4642
Olivia Johansson Stenungsunds SS SWE 4796
Ella Fagerberg Kullaviks KKK SWE 4632
Klara Länje Lerums SS SWE 4627
Cornelia Baldock Frost Kullaviks KKK SWE 4659
Elin Cederbom Lerums SS SWE 4643
Ingrid Wallentin Lerums SS SWE 4872
Vendela Hallset Green Lerum SS SWE 4554
Mira Bensryd Stenungsunds SS SWE 4732
Alexandra Sandgren Hjuviks BK SWE 4574
Kajsa Andersson Långedrags SS SWE 4862
Miriam Wigren Hjuviks BK SWE 4420
Vendela Egeland Hjuviks BK SWE 4773
Liv Häggström Lerbergets SS SWE 4809
Ode Verheyden Stenungsunds SS SWE 4004
Annie Hinton Rörviks SS SWE 4798
Lisa Brase Skanörs BK SWE 4851
Märtha Frölén Rörviks SS SWE 4605
Beata Edler Kungliga Svenska SS SWE 4830
Wilma Lundholm Hjuviks BK SWE 4672
Ella Kristensen Kungliga Svenska SS SWE 4718
Sophie Skarman Kungliga Svenska SS SWE 4704
Victoria Nielsen Långedrags SS SWE 4684
Tilde Kantola Stenungsunds SS SWE 4810
Adele Ramm-Ericson Kungliga Svenska SS SWE 4825
Lova Leringe Lidingö JS SWE 4874
Linnea Åkesson Kungliga Svenska SS SWE 4802
Maja Timan Gustafsson Oxelösunds SS SWE 4804
Lisa Modin Oxelösunds SS SWE 4870
Nathalie Wassler Oxelösunds SS SWE 4396
Lisa Lindbom Långedrags SS SWE 4454
Elin Rimskog JK Västerås SWE 4408
Alice Sedin Rörviks SS SWE 4769
Sophie Brännström Långedrags SS SWE 4494
Ellen Björndal Rådasjöns SS SWE 4638
Minna Thelin Långedrags SS SWE 4630
Herta Liljegren Kungliga Svenska SS SWE 4836
Lova Sjöde Lerbergets SS SWE 4539
Astrid Hammarkvist SS Svearna SWE 4586
Alva Carlen Rörviks SS SWE 4775
Greta Uleberg Rörviks SS SWE 4678
Mathilda Lundquist Kungliga Svenska SS SWE 4633
Tuvali Lissbrant Falk Kullaviks KKK SWE 4133
Alexandra Schwartz Umeå SS SWE 4413
Linnea Messing Lommabuktens SK SWE 4636
Elvira Mossberg SS Kaparen SWE 4423
Freja Duell SS Kaparen SWE 4471
Maja Skarin Bjärred OJK SWE 4487
Moa Åberg Skoghalls BS SWE 4876
Mollie Skogfeldt Lommabuktens SK SWE 4755
Moa Enell Oxelösunds SS SWE 4751
Klara Stegmark Malmö SS SWE 4529
Milla Sandmo Birkeland Ran SC NOR 4051
Tilda Birgmark Långedrags Segelsällskap SWE 4397
Hanna Marie Tvete FREDRIKSTAD SEILFORENING NOR 4048

JSM 2022 Coming Stars (Opti 11)

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Gustaf Westberg Rådasjöns SS SWE 4576
Filippa Skarp Rådasjöns SS SWE 4093
Ellie Nordström Rådasjöns SS SWE 4685
Amanda Pettersson Hjuviks BK SWE 4552
Julia Nilsson Rådasjöns SS SWE 4835
Hugo J Eklöv Kullaviks KKK SWE 4560
Erik Hasselblad Rådasjöns SS SWE 4428
Karin Edler Kungliga Svenska SS SWE 4854
Alexander Brocke Lidingö JS SWE 4577
Gustav Holm Enander Kullaviks KKK SWE 4617
Oliver Josefsson Kungliga Svenska SS SWE 4887
Sixten Röös Uppsala KF SWE 4573
Julietta Lassarp Lidingö JS SWE 1212
Isak Carlberg Oxelösunds SS SWE 3537
Aspen Gore Kungliga Svenska SS SWE 4786
Klara Ekstrand Nyköpings SS SWE 3902
Vilmer Nilsson Lerbergets SS SWE 4558
Anton Ekerstig Långedrags SS SWE 4774
Nils Hammarkvist SS Svearna SWE 3526
thor havgaard Lerbergets SS SWE 4623
Emil Åberg Skoghalls BS SWE 4434
Hannes Engström Kungliga Svenska SS SWE 4572
Max Ottosson Kullaviks KKK SWE 4507
Felix Boyd Kullaviks KKK SWE 4617
Natalia Komorowska Uppsala KF SWE 4701
Viktor Komorowski Uppsala KF SWE 4805
Theodor Thenander JK Västerås SWE 4366
Olle Sjöblom Kullaviks KKK SWE 4784
Viola Darin Kullaviks KKK SWE 4472
Ivar Dahlgren Brandt Kullaviks KKK SWE 4243
Lisa Nilsson Kullaviks KKK SWE 000
Tove Skarin Bjärred OJK SWE 3756
Didrik Dahlberg Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 4865
Casper Ramm-Ericson Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 4824
Tage Sandberg Oxelösunds Segelsällskap SWE 4477
Malte Bergström Askersunds segel o motorbåtsklubb SWE 3699
Nike Kjellberg Oxelösunds Segelsällskap SVE 3618
Vidar Lindstedt-Nyberg Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 4358
Karl Westberg Rådasjöns Segelsällskap SWE 4451
Edvin Lindberg Jollekappseglarna Västerås SWE 4313
Leo Kruip Efron Boo SS SWE 4435
Albert Blomström Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 4259
Emrik Berglind MKS - Mälarhöjdens kanotsällskap SWE 4466
Johannes Johansson Jollekappseglarna Västerås SWE 4720

JSM 2022 ILCA 4

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Sixten Jagebo Sundsvalls SS SWE 217808
Tova Källerfelt Stenungsunds SS SWE 213740
Leo Fagerberg Göteborgs Kungliga SS SWE 207831
Emma Wennberg Lidingö JS SWE 213546
Olga Schwartz Umeå SS SWE 209185
Max Bergvall SS Vikingarna SWE 211408
Nils Amundin Göteborgs Kungliga SS SWE 208352
Simon Härdner Göteborgs Kungliga SS SWE 214197
Robin Svensson Segelsällskapet Vikingarna Kalmar SWE 211110
Alicia Birgmark Garcia Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 199611
Jacob Brännström Långedrags Segelsällskap SWE 213748
Theodor Norrby Lidingö Jolleseglare SWE 196934
Henriette Bergström Lidingö Jolleseglare SVE 196223
Ville Aviander Oxelösunds Segelsällskap SWE 217210
Carl Norman Lidingö Jolleseglare SWE 205327
Jack Hermansson Växjö Kappseglingsklubb SWE 217801
Gunnar Wistrand Askersunds Segel o MBS SWE 215563
WILHELM DAHLBERG Kungliga Svenska Segel Sällskapet SWE 1
Emilia Gilius Växjö Kappseglingsklubb SWE 199616

JSM 2022 Zoom 8 kille

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Hampus Söderlund Vänersborgs SS SWE 112
Simon Persson Båstad BSS SWE 352
Elias Heide Herloff SS Vendels SWE 184
Albin Seglevi Råå JK SWE 187
Vidar Wickström Edenryds Båtklubb SWE 193

JSM RS Aero 5 (Junior Klassmästerskap)

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Hannes Eriksson Lerums SS SWE 89
Elliot Hellström Linköpings JS SWE 2072
Axel Almersson JK Västerås SWE 3164
Carl Furhoff Linköpings JS SWE 3246
Julius Graudums Kungliga Svenska SS SWE 35
Cesar Sparrenbom Lommabuktens SK SWE 3114
Alexander Svanevik Lerums SS SWE 85
Hugo Hovlind Linköpings Jolleseglarklubb SWE 2857
Lowe Engström Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 41
Stella Engström Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 2886
Linus Ahlgren Lerums Segelsällskap SWE 49
Samuel Kaplan Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 18
Caroline Sköld Orr Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 44
Emrik Bergman Lerums Segelsällskap SWE 69

JSM 2022 ILCA 6 kille

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Kaspar villner Lidingö JS SWE 200686
Calle Lindbom Göteborgs Kungliga SS SWE 212711
Axel Wieland Kungliga Svenska Segel Sällskapet SWE 216419
Christoffer Hallin Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 219123
Erik Rahm Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 208879
Henric Thunander Askersunds Segel o MBS SWE 208287
Marius Rydell Kullaviks Kanot & Kappseglingsklubb SWE 219827
William Karlsson Stenungsunds Segelsällskap SWE 218425
Maximus Torstensson Kvarnvikens Båtsällskap SWE 219905
Hugo Sköld Orr Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 214200
ville Johnsson Stjernström Malmö Segel Sällskap SWE 202414
Axel Rockler Lidingö Jolleseglare SWE 183089
Riccardo Gustavsson Lidingö Jolleseglare SWE 210351
Erik Norlén Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 219906
Olof Holmberg Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 220050
Marius Westerlind Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 21

JSM 2022 e-jolle kille

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Elias Johansson JK Västerås SWE 3485
Samuel Rudfeldt Karlstads KF SWE 89
Alexander Hargefors Karlstads KF SWE 3498
Alvin Tollbom Lindh JK Västerås SWE 3691
Viktor Eklöf Bjärreds OJK SWE 3676
Gustav Skålén Segelsällskapet Åmålsviken SWE 82
Victor Isdahl Hjuviks Båtklubb SWE 43
Malte Skoog Bromma Jollekappseglingssällskap SWE 47
Emil Casserdahl Hjuviks Båtklubb SWE 39
Filip Lindström Segelsällskapet Pinhättan SWE 5
Linus Sellergren Segelsällskapet Pinhättan SWE 3276
Hugo Cassel Hallberg Uppsala Kanotförening SWE 3480
Viggo Hulsart Billström Uppsala Kanotförening SWE 119
Emil Wikman Vänersborgs Segelsällskap SWE 32
Jonathan Llado Krensler Hjuviks Båtklubb SWE 9
Karl Larsson Tinnert Råå Jolleklubb SWE 3726
Julius Cederlund Bjärreds Optimistjolle Klubb SWE 3704
Carl Fhyr Alingsås Segelsällskap SWE 44
Erik Weck Bromma Jollekappseglingssällskap SWE 67

JSM 2022 e-jolle tjej

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Nanna Nerhagen SS Delfinen Vejbystrand SWE 3702
Ebba Thenander JK Västerås SWE 3658
Olivia Hellström JK Västerås SWE 3673
Kristin Tarish Jollekappseglarna Västerås SWE 3582
Agnes Boman Hjuviks Båtklubb SWE 34
Filippa Boman Hjuviks Båtklubb SWE 49
Ellinor Lindström Segelsällskapet Pinhättan SWE 3724
Moa Wikman Jollekappseglarna Västerås SWE 3541
Maja Wikman Jollekappseglarna Västerås SWE 3360
Klara Bjällhage Torshälla Segelsällskap (TSS) SWE 3694
Alice Lundholm Hjuviks Båtklubb SWE 3709
Julia Ygberg Kvarnvikens Båtsällskap SWE 22
Ella Backlund Kvarnvikens Båtsällskap SWE 70
Saga Björklund JKV SWE 23
Cornelia Skoog Kvarnvikens Båtsällskap SWE 8
Astrid Skogh Vänersborgs Segelsällskap SWE 51

JSM 2022 ILCA 6 tjej

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Elin Björklund Lidingö JS SWE 205115
Agnes Karlsson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 214478
Jennifer Öhrnell Rådasjöns Segelsällskap SWE 219110
Ebba Fall Uppsala KF SWE 154741
Sofia Gustafsson Mälarhöjdens Kanonsällskap SWE 163780
Svea Sahlin Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 211278
assistans iconAssistans