GKSS OCR 2023 och 29er Eurocup samt Svenskt Mästerskap 49er/49erFX

Visa besättning

29er EuroCup

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Familie Egger/Egger-Buck GER 3160
TEA ZEEBERG Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 2527
Cornelia Widestam    
Ebba Fredriksson SWE 3072
Ellen Fredriksson    
Ida Elfving Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 3180
Filip Huljebrant Linköpings Jolleseglarklubb    
Maisa Kauppi HSK, Helsingfors Segelklubb FIN 2544
alexander olsson SWE 2698
David Aldurén    
Melker Brenton Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 2665
Julius Graudums Kungliga Svenska Segelsällskapet    
Storm Kopperud Moss Seilforening NOR 2881
Philip Forslund Nesodden Seilforening    
Klara Länje GkSS SWE 3080
Hanna Rybeck Göteborgs Kungliga Segelsällskap    
Elisa Lindskog Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 3173
Wilma Kallin    
Victor Isdahl Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 2953
Melker Bondjers    
Felix Wichert Lommabuktens Seglarklubb SWE 2543
Aron Wichert Lommabuktens Seglarklubb    
Erik Bengtsson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 2732
Jonatan Röijer    
Sofia von Friesendorff Lommabuktens Seglarklubb SWE 2382
Jakob Back    
Niklas Teije Printzlau Snekkersten Skotterup Sejlklub DEN 1363
Marius Melbye    
Mollie Skogfeldt Lommabuktens Seglarklubb SWE 2486
Sara Syrrist NOR 2662
Wilhelm Renstrand Enjin Lommabuktens Seglarklubb SWE 2949
Emil Gustavsson    
Leni Hallmann KYC GER 2812
Henri Hallmann KYC GER 3315
Linus Lautenschläger WYC/ KYC    
Claes Järudd Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 2699
Max Zetterström Borstahusens Segelsällskap    
Una Heinilä Brändö Seglare FIN 2537
Silja Laukkanen    
Ines Karlemo ESF FIN 2034
Selma Hård Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 2892
Lukas Wolfgang    
Nanna Schroll Nørgaard DEN 3158
Sarah Skirstad Pollen NOR 2497
Maud Mariann Myhre    
Sam Leikvang Bærum Seilforening NOR 2106
Esther Lagerstrand Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 2922
Elsa Aronsson    
Vilgot Treskog Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 3252
Jack Svanvik    
Philip Bjorkman SWE 22
Oscar Wallin    
Alice Asplund SWE 2824
Tea Jagefeldt    
Yanne Broers GWV de Vrijbuiter DEN 23
Gustav Aasholm-Bradley    
Agnes Hansen DEN 2241
Victoria Novak Lommabuktens Seglarklubb SWE 3218
Linnea Messing Lommabuktens Seglarklubb    
Linnea Messing    
Jonathan Larsson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 1751
Lucas Larsson    
Emma Berg Lerss SWE 1750
Tyra Fahlvik    
Sivert Foyn-Andersen NOR 2974
Annie Hinton Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 2904
Tyra Axhede    

49er

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Oscar Andersson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 220
Alexander Brorsson    
Marius Westerlind Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 921
Theo Westerlind GKSS SWE 471
Emil Wolfgang    
Oscar Engström Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 161

49er FX

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Julia Henriksson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 199
Klara Johansson Göteborgs Kungliga Segelsällskap    
Caroline Pettersson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 213
Lina Rybeck Göteborgs Kungliga Segelsällskap    
Klara Utterström Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 999
Maja Hansson-Mild Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 9
Rebecca Flohr    
Anton Broman Kungliga Svenska Segel Sällskapet SWE 22
Julius Svanvik    
Hannah Maurer Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 217
Linn Berntsson Göteborgs Kungliga Segelsällskap    

E-jolle Elitserie 4

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Sebastian Knaack Rådasjöns Segelsällskap SWE 93
Daniel Nerhagen SWE 48
Nanna Nerhagen SS Delfinen Vejbystrand SWE 3702
Cornelia Skoog Kvarnvikens Båtsällskap SWE 8
Maja Wikman Jollekappseglarna Västerås SWE 3589
Maria Victoria Bøggild Hellerup/Vallensbæk Sejlklub DEN 22
Klara Bjällhage Torshälla Segelsällskap (TSS) SWE 3694
Per Mildner SWE 3722
Gustav Skålén Segelsällskapet Åmålsviken SWE 82
Björn Sandberg Hjuvik Båtklubb SWE 71
Emil Casserdahl Hjuviks Båtklubb SWE 39
Kristin Tarish Jollekappseglarna Västerås SWE 23
Johan Sameus SWE 95
Ebba Thenander Jollekappseglarna Västerås SWE 3658
Ebba Thenander    
Johan Kylebäck Hjuviks Båtklubb SWE 81
Julia Ygberg Kvarnvikens Båtsällskap SWE 22
Miriam Wigren Hjuviks Båtklubb SWE 80
Matilda Lanner SWE 3716
William Tillander Jollekappseglarna Västerås SWE 18
Elias Swedenborg Jollekappseglarna Västerås SWE 3485
Erik Sameus SWE 3576
Carl Fhyr Alingsås Segelsällskap SWE 44
William Hultén Rörviks Segelsällskap SWE 21
Gustav Koritz Segelsällskapet Kaparen SWE 90
Emil Wikman Vänersborgs Segelsällskap SWE 32
Carl Lewerth Hjuviks Båtklubb SWE 15
Viktor Eklöf Bjärreds Optimistjolle Klubb SWE 3676
Emelie Carlsson SWE 3523
Karl Hammarkvist SSSv, Segelsällskapet Svearna SWE 3241
Astrid Hammarkvist SSSv, Segelsällskapet Svearna SWE 3398
Folke Arvidsson Kullaviks Kanot & Kappseglingsklubb SWE 3731
Oskar Wingren Kvarnvikens Båtsällskap SWE 11
Jesper Thomasson SWE 65
Malte Skoog Bromma Jollekappseglingssällskap SWE 47
Viktor Skoog Bromma Jollekappseglingssällskap SWE 3300
Melker Ekberg Hjuviks Båtklubb SWE 91
Jonathan Llado Krensler SWE 9
Alice Lundholm Hjuviks Båtklubb SWE 16
Wilma Lundholm Hjuviks Båtklubb SWE 30
Teo Emanuelsson Hjuviks Båtklubb SWE 3684
Erik Weck Bromma Jollekappseglingssällskap SWE 67
Arvid Johnsson SWE 3677
Erling Johnsson Bjärreds Optimistjolle Klubb SWE 3543
Arne Johnsson Bjärreds Optimistjolle Klubb SWE 3462
Alvin Tollbom Lindh Jollekappseglarna Västerås SWE 3691
Karin Cerne Bromma jolle SWE 3413
Ludvig Linderås SWE 3

ILCA 6 GP

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Alfons Sellin Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 216413
Hanna Koba Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 220684
Leo Fagerberg GKSS SWE 221246
Jacob Brännström Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 222791
Hugo Sköld Orr Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 214200
Max Bergvall SSV och KSSS SWE 220666
William Karlsson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 218425
Axel Wieland Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 21641
Erik Rahm GKSS SWE 208879
Robin Svensson SSV Kalmar SWE 220645
Agnes Karlsson SWE 214478
Filippa Stahl Härnösands Segelsällskap FIN 216828
Filippa Stahl    
Peter Sandsjö SWE 200826
Emma Wennberg LiJS och KSSS SWE 213546
Victor Wennberg LiJS och KSSS SWE 215343
Aksel Næshagen Moss Seilforening NOR 220070
Hanna Gaskell-Brown Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 205324
Axel Almersson Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 216416
Anders Mattsson Kullaviks Kanot & Kappseglingsklubb SWE 213744
Ivar Bodin Lerkils Båtsällskap SWE 200862
Jennifer Öhrnell Gkss SWE 219110
Erik Eskilstorp GLSS SWE 213048
Calle Lindbom Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 212711
Sissel Engdahl Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 222536
Svea Sahlin Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 211278
ville Johnsson Stjernström SWE 219407
Thyra Westbom Lerums Segelsällskap SWE 206967
Albin Seglevi Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 207712
Olga Schwartz Umeå Segelsällskap SWE 209185
Ville Aviander SWE 217210
Malcolm Björsson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 207830
Kaspar villner Lidingö Jolle seglarr SWE 600686
Alexander Hargefors Karlstads Kappseglingsförening SWE 207828
Kasper Länje Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 212310
Olof Holmberg SWE 220050
Elin Björklund SWE 205115
Olav Grønlund KNS NOR 216809
Catalina Worren NOR 142878
Mikkel Jansen KNS NOR 218391
Johan Linger Kullaviks Kanot & Kappseglingsklubb SWE 213737
Simon Härdner SWE 214197
Nilas Diab NOR 220720
Lea Maurer SWE 211281
Carl Furhoff SWE 000000

ILCA 4 GP

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Nils Amundin Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 212714
Henriette Bergström Lidingö Jolleseglare SWE 196223
Ella Fagerberg GKSS SWE 207831
Sophie Brännström GKSS SWE 213748
Alicia Birgmark Garcia Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 168674
Lisa Modin Oxelösunds Segelsällskap NOR 213128
Emil Fredriksson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 209137
Gustav Nilsson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 206632
Kajsa Andersson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 201748
Marius Graudums Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 211113
Jamie McCallum Lidingö Jolleseglare SWE 173664
Erik Eriksson Brunius Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 209185
Ida Stenhagen KNS NOR 220725
Jack Hermansson Växjö Kappseglingsklubb SWE 221352
Ada Gilbo NOR 207541
Matilda Breitung Lidingö Jolleseglare SWE 208877
Pontus Lindskog Lidingö Jolleseglare SWE 211283
Gustav Berglind Lidingö Jolleseglare SWE 11
Olaf Bror Heibo-Tobiasson NOR 201111
Linnea Åkesson SWE 111111

ILCA 7 GP

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Emil Bengtson Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 219489
Carl Ljunggren Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 215554
Axel Hallquist Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 221237
Ludvig Lindqvist SWE 222506
Christoffer Sørlie Fredrikstad seilforening NOR 207826
Rasmus Granzin Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 219901
Anders Wennberg LiJS, KSSS och HKK SWE 213746
Magnus Nilsson Träslövsläges Båtsällskap SWE 164491
Tomas Nordqvist Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 219904
Simon Granath SWE 220235
Viktor Karlsson SWE 195110
Simon Linse SWE 216957
Joakim Dovrén Kullaviks Kanot & Kappseglingsklubb SWE 220689
Sverre Langaas-Holt KNS Kongelig Norsk Seilforening NOR 220077
Maximus Torstensson Kvarnvikens Båtsällskap SWE 219905
Micke Lövgren Oxss SWE 199646
Melker Ljungdahl Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 221094
Aron Wärnberg Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 217217

iQFoil U19

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Carl Norman Kungliga Svenska Segelsällskapet SWE 42
Vidar Nyström SWE 28
Fabian Rehman KNS NOR 2906
Felix Dybdahl NOR 1501

iQFoil Herr

Förnamn Efternamn Klubb Nationsbeteckning Segelnummer
Otto Berg Lerbergets Segelsällskap SWE 84
Albert Norlén SWE 86
Axel Rahm Göteborgs Kungliga Segelsällskap SWE 65
assistans iconAssistans