20223 - 6jun

Svenskt Mästerskap i Havskappsegling 2022

Visa besättning
Förnamn Efternamn Klubb Antal ombord (inkl. ansvarig omboard) Båttyp Båtnamn Segelnummer
Johan Rockström KSSS 10 Ker 40 Keronimo 6889
Magnus Everskog          
Patrik Adickes          
Linn Dismo          
Markus Jenkinson          
Gustav Lindberg          
Jacob Rudbäck          
Karl Österman          
David Frick          
Eve Gepard          
Jens Nilsen KSSS 10 Club Swan 42 RAY 868
Robert Szabo          
Carl-Fredrik Fock          
Oscar Angervall          
Martin Strandberg          
Henrik Ekström          
Jonas Holm          
Oskar Ljung          
Tim Danielson          
Simon Granath          
Lars Bergkvist Segelsällskapet Svearna 4 Inferno 29 Garantum Sailing Team 6000
Fredrik Birgersson          
Joakim Andreasson          
Axel Antas          
Niclas Heurlin Kungliga Svenska Segelsällskapet 10 Farr 400 Wetjob 412
Tomas Persson          
Dan Franzen          
Per Skoog          
Viking Kjellström          
Björn Sandberg          
Martin Kjellström          
Stefan Karlsson          
Per Öhrstedt          
Dag Gustafson          
Per Ovrén KSSS 8 IY 998 Madonna 25
Mats Andersson          
Erik Lindén          
Fredrik Aminoff          
Filip Larsson          
Viktor Planting-Bergloo          
Staffan Laring          
Fredrik Lange          
Jonas Andersson Trälhavetsbåtklubb 10 Farr 40 OD Stormtrooper 123
Eric Andersson          
Johan Carstam          
Erik Lindquist          
Henrik Källén          
Oskar Hellblom          
Anders Mårtensson          
Jan Lundquist          
Jesper Forsell          
Per Andersson          
Arvid Wahlberg KSSS 9 X-41 Oxygen 44
Johan Blomquist          
Erik Evers          
Daniel Holfve          
Johan Aneros          
Ludvig Åberg Aas          
Sandra Hansson          
Calle Johansson          
Erik Lenander          
Patrik Forsgren KSSS 9 First 36.7 Mod Team Pro4u 88
Anders Björk          
Zacharias Krafft          
Emil Alnebeck          
Pontus Dahl          
Joakim Hoppe          
Peter Thorwid          
Roger Nilson          
Sven Eriksson          
Tobias Hemmingsson Trälhavets Båtklubb 8 First 40.7 Naomi 1024
Jenny Ahlin          
Johan Strömdahl          
Therése Ressel          
Anders Joachimsson          
Christoffer Bohrn          
John Kaiser          
Nils Englund          
Jonas Wiström KSSS 8 Grand Soleil 37 Amarone 144
Henrik Boding          
Tomas Palmertz          
Björn Qvist          
Jan-Olov Sandberg          
Jakob Rosander          
Peter Björling          
Anders Österborg          
Fredrik Lagerström OXSS 9 Farr 40 One Ton Joint Venture 9164
Tobias Gustafsson          
Stefan Eriksson          
Philip Sandersjöö          
Olof Holmberg          
Karl Haglund          
Martina Thorn          
Noa Andersson          
Urban Lagerström          
Bill Ram CCC 8 Corby 37 Aurora 7737
John Highcock          
Stuart Gardiner          
Roderick Stuart          
James Stuart          
Josh Kerr          
lorenzo argento          
Nick Kerr          
assistans iconAssistans