Sandhamn Open 2024

Visa besättning

Havskappsegling Shorthanded

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Båtnamn Nationsbeteckning Segelnummer
Nadine Kugel Trälhavets Båtklubb Albin Nova Team Mobline SWE 247
Pär Lindforss          
Fredrik Rydin Kungliga Svenska Segel Sällskapet J/121 Jolene SWE 101
Johan Tuvstedt          
Anders Lundmark Kungliga Svenska Segel Sällskapet Figaro 2 The Spirit DEN 21
Louise Edgren          
Mats Victorin Kungliga Svenska Segel Sällskapet Pogo 36 BOXER SWE 444
Sam Victorin          
Tobias Hemmingsson Trälhavets Båtklubb First 40.7 Naomi SWE 1024
Anders Joachimsson          
Anna Drougge
Johan Nordström Trollbäckens Båtsällskap Linjett 33 Alapocas SWE 40
Annie Nordström          
Philip Schröderheim Kungliga Svenska Segel Sällskapet J/99 Vitesse SWE 499
Madeleine Lithvall          

Svensk Mästerskap i Havskappsegling

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Båtnamn Nationsbeteckning Segelnummer
Arvid Wahlberg
Malcolm Sjödahl Vikingarnas Segelsällskap FinnFlyer 34 Malva SWE 1340
Oscar Klock          
Jesper Yngvesson          
Gustaf Lidvall          
karl brandberg          
Erik Norrström          
Jonas Andersson Trälhavets Båtklubb Farr 40 OD Stormtrooper SWE 123
Anders Mårtensson          
Eric Andersson          
Erik Lindquist          
Jan Lundquist          
Johan Carstam          
Oskar Hellblom          
Anders Björk          
Rikard Isby Gustavsberg Båtklubb IMS 33 Mithril SWE 61
Tom Gross Kungliga Svenska Segel Sällskapet Farr 30 Andiamo SWE 659
Magnus Castenfors          
Calle Johansson          
Fredrik Carlsson          
Viktor Ossmark          
Alfred Clauss          
Niclas Heurlin Kungliga Svenska Segel Sällskapet Farr 400 Wetjob SWE 412
Per Öhrstedt          
Tomas Persson          
Björn Sandberg          
Dag Gustafson          
Martin Kjellström          
Stefan Karlsson          
Dan Franzen          
Per Skoog          
Jonas Grander Runmarö Yacht Club Elliot 44CR Matador SWE 15
BECKVID NIKLAS          
Thomas Jönsson          
Carl Urban          
Felix Martin          
Joakim Hoppe          
Karl Thelander          
Karl-Johan Kjerstadius          
Karl-Johan Kjerstadius          
Tim Danielson          
Carl Käll Jönsson          
Lykke Tolstoy Beckvid          
Niklas Jansson Kungliga Svenska Segel Sällskapet Arcona 460 Stora Blå SWE 460
Amanda Jansson          
Elin Ax Karjel          
Kent Karjel          
Nichlas Josefsson          
Per Ovrén Kungliga Svenska Segel Sällskapet Italia Yachts 998 Madonna SWE 251
Mats Andersson          
Viktor Planting-Bergloo          
Staffan Laring          
Fredrik Aminoff          
Fredrik Lange          
Carl Wale Kungliga Svenska Segel Sällskapet One Off Walenna II SWE 2827
Jacob Wale          
Nikolas Georgii          
Erik Engström          
Lowe Engström          
Axel Wale          
Lennart Evrell Kungliga Svenska Segel Sällskapet XP44 Aida SWE 699
Patrik Forsgren First 36.7 Mod Team Pro4u SWE 88
Sam Stenman          
Linnea Floser          
Thomas Tennström          
Alvina Johansson          
Claudia Söderberg          
Emil Forsgren          
Zacharias Krafft          
Per Roman Kungliga Svenska Segel Sällskapet JPK 11.80 GARM SWE 918
Tore Lewander          
Jacob Fant          
Jimmy Hellberg          
Gonzalo Morales Quintana          
Josemi Segura          
Gustavo Martinez          
Anders Kemmler Kungliga Svenska Segel Sällskapet Arcona 345 Dynamant Racing SWE 311
Johanna Kemmler          
Göran Ekdahl          
Janne Straume          
Johan Karlberg          
Anders Rosenberg          
Ibb Berglund          
Charlotte Friman          
Oscar Ekelund
Lars Göran Karlsson Kungliga Svenska Segel Sällskapet Omega 42 ORIOLE SWE 106
Ita Grossmann Farr 40 Silver Bullet SWE 1121

Havskappsegling + Bansegling Fullcrew

Förnamn Efternamn Klubb Båttyp Båtnamn Nationsbeteckning Segelnummer
Patrik Salén Kungliga Svenska Segel Sällskapet Havskryssare Ballad S 236
Anders Frisk Viggbyholms Segelsällskap J/111 CAG SWE 52
Emelie Byström          
Peder Lanefelt          
Magnus Hymnelius          
Erik Skoting          
Oskar Skoting          
Gustav Ruda          
Marcus Dennerstedt          
Jenny Gustavsson          
nils lindhe Gamla Stans Yacht Sällskap Salona 38 nils lindhe 35
Johan Gransten Kungliga Svenska Segel Sällskapet X-35 Swallow SWE 129
Karin Fernström          
Joel Bäckström          
Emma Zabell          
Jonas Nordin          
Carolina Zetter          
Christian Udd          
Jens Rudberg Kungliga Svenska Segel Sällskapet Malö 116 Aion SWE 12116
Per Vincent Widmark          
Johan Townsley Lidehäll          
Hanna Makowsky          
Jonas Wiström Grand Soleil 37 Amarone SWE 144
Jan-Olov Sandberg          
Henrik Boding          
Tomas Palmertz          
Björn Qvist          
Anders Österborg          
Kim Sandberg
assistans iconAssistans