Gotland Runt Offshore Race 2024

Show crew members

Gotland Runt Course - Fullcrew (ORCi)

First name Last name Nationality Club Boat type Boat name Nationality signature Sail number
Carl Wale Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet One Off Walenna II SWE 2827
Jacob Wale            
Nikolas Georgii            
Axel Wale            
Erik Engström            
Goran Svalling            
Tomas Lundqvist Svensk Lidingö Segelsällskap Dehler 32 Katima IV SWE 32053
Axel Lundqvist            
Joakim Lundqvist            
Jakob Gip Orreborn            
Jens Kuphal German Berliner Yacht-Club Landmark 43 Intermezzo GER 7900
Carl Richardsen GER Flensborg Yacht Club e.V. MAT 11.80 Tøsen II GER 8393
Hans-Christoph Burmeister            
Michael Blohm            
Henry Wendisch            
Andreas Kroehl            
Achim Berge Olsen            
Robert Carenfelt            
Lukas Wendisch            
Olof Granander Svensk Kvarnvikens Båtsällskap First 40.7 Embla SWE 164
Thorbjörn Gunnars            
Katarina Granander            
Johanna Granander            
Karin Lindquist            
Erik Nydahl            
Louis De Geer            
Tolla Stuart Dahlgren            
Fabienne De Geer            
Ulrich Prochaska German RVG Regattaverein Greifswald X-382 X-Wing GER 6949
Thorsten Seglitz            
Nadine Kessler            
Tim Jeggle            
Cedric Ohle            
Ulrich Prochaska            
Tom Gediehn            
Sydney Gottschalk            
Sophie von Waldow German Sophie von Waldow Elliott 52 SS RAFALE DEU 5676
Vasco Ollero            
Robin Zinkmann            
Johannes Polgar            
Christian Rathgen            
Michael Pammenter            
Kirstie Smeaton            
Vasco Ollero            
Jens Steinborn            
Henri De Bokay            
Klaas Höpcke            
Robin Zinkmann            
Linus Doepp            
Patrik Forsgren Sweden Kungliga Svenska Segel Sällskapet First 36.7 Mod Team Pro4u SWE 88
Linnea Floser            
Sam Stenman            
Emil Forsgren            
Zacharias Krafft            
Thomas Tennström            
Alvina Johansson            
Claudia Söderberg            
Roger Nilson            
Arvid Wahlberg Sweden Kungliga Svenska Segel Sällskapet X-41 Oxygen SWE 44
Eve Gepard            
Jenny Ahlin            
Anna Engbrink            
Anna Forsling            
Patrik Adickes            
Jonas Svensson            
Thomas Blixt            
Jon Eriksson            
Gustav Lindberg            
Oskar Sömermaa            
Oskar Svensson            
Jan Meincke German KYC X-46 JuxBox GER 7504
Per Roman Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet JPK1180 GARM ESP 918
Jolbert van Dijk            
Gustavo Martinez            
Tore Lewander            
Liv Roman            
Josemi Segura            
Nils Brandén            
Andreas Rose German Kieler Yacht Club judel/vrolijk HASPA Hamburg GER 6300
Tjark Behring            
Tom Lembcke            
Sebastian Pflitsch            
Florian Bergsma            
Mats Breilmann            
Finn Göttlich            
Caspar Gruber            
Björn Ole Imbeck            
Lorenz Suchy            
Jan Opländer German Norddeutscher Regatta Verein/Flensburger Segel Club Swan45 Mod Katima GER 6593
Tim Kröger            
Rainer Wilhelm            
Guido Schwartz            
Stefan Voss            
Kai Reimers            
Stefanie Geers            
Eberhard Magg            
Stefanie Geers            
Nico Krause            
Charles Tillander Sweden Segelsällskapet Aros Dehler 36JV Stormsteg SWE 145
Johan Tillander            
Bengt Falkenberg            
William Tillander            
Johan Helin            
Elias Swedenborg            
Jakob Gustafsson            
Jonas Grander SWE Runmarö Yacht Club Elliot 44CR Matador SWE 15
Kræn Nielsen DK KDY X4.3 XONE DEN 106
Jesper Feldt            
Aksel Magdahl            
Ruben R. Rimfors            
Dan Lindquist-Pedersen            
Nicolai Bækgaard            
Steffen Mueller German Kieler Yacht Club Knierim 86 UCA GER 5000
Steffen Mueller            
Gunnar Knierim            
Levin Friedrich (Fritz) Graf von der Schulenburg            
Ole Raschdorf            
christian Stoffers            
KEM Klemme            
Lucas Schroeder            
Hans Michael Jebsen            
Jonas Andersson Svensk Trälhavets Båtklubb Farr 40 OD Stormtrooper SWE 123
Jonas Andersson            
Per Andersson            
Eric Andersson            
Anders Björk            
Anders Mårtensson            
Johan Carstam            
Fredrik Wallner            
Jesper Forsell            
Nils Englund            
Thomas Jünemann German Yachtclub Strelasund DEHLER 30od PLAY TIME GER 029
Stephan Höft            
Björn Demmin            
Thomas Schurig            
Felix Streckenbach German Regatta Verein Greifswald e.V. & Greifswalder Yacht Club e.V. X-41 Imagine GER 6960
Antonia Kunert            
Peer Kolberg            
Johannes Radicke            
Friedhelm Hamann            
Theodor Streckenbach            
Lovis Bollmann            
Chris Skinner            
Yannic Kaczor            
Anders Bogason Danish Royal Danish Yachtclub HH42 Quinta Light DEN 05
Oscar Ekelund Svensk First 40 AlmaViva SWE 70
Olof Olsson            
Phillip Maxwell NZ Surge 62 Auliana III GER 8562
Steffen Mueller            
Christian Potthoff-Sewing            
Lockie Stewart Baker            
Per Ovrén Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Italia Yachts 998 Madonna SWE 251
Viktor Planting-Bergloo            
Fredrik Lange            
Staffan Laring            
Björn Thielcke            
Jan Komorowski Swedish Ekolns Segelklubb Linjett 33 Serenity SWE 59
Natalia Komorowska            
Christoffer Ljung Ahlstedt            
Isabelle Faith-Ell            
Edwin Ghasemi            
Patrik Björklund Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet X-41 Magic Mix SWE 34649
Elin Björklund            
Hanse Thorslund            
Konrad Törnqvist            
Urban Nyhammar            
Odd Lindqvist            
Jon Arnell            
Johan Sahl            
Lennart Evrell SWE Xp44 Aida SWE 699
Ebbe Strandell            
Mattias Långström            
Björn Löjdqvist            
Stefan Löfgren            
Jacob Lundqvist            
August Jungstedt            
Anian Kriege            
Robert Englund            
Carl Åkerblad            
Arto Linnervuo Finland Xtra Staerk Ocean Racing Society Infiniti 52 #01 WB Tulikettu Redkik Racing FIN 1527
Matti Nieminen            
Lucas Karlemo            
Ville-Veikko Niskanen            
Kim Westman            
Simo Lemmetyinen            
Aleksi Kasvi            
Håkan Grönvall Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet First 40 C-me SWE 13
George Greer            
Fridtjof Behnsen            
Roland van de Ven            
Ulf Zschüttig            
Leif Grönvall            
Per Tengå            
Mattias Molin            
Camilla Molin            
margus uudam Estonian Kalevi Jahtklubi MAT 1220 Nola EST 773
Eleny Kasemets            
taavet hinrikus            
Mihkel Vainu            
Tiina-Liina Uudam            
Kaarel Holm            
joan navarro            
Nacho Postigo            
Piotr Przybylski            
Hugo Rocha            
Patrick Schmidt German Kieler Yacht-Club Knierim49 DESNA GER 5588
Juho Siipo Finnish Espoon merenkävijät Beneteau First 36.7 Miss Behave FIN 11827
Ain-Eke Jalasto Estonia Kalevi Jahtklubi Italia 11.98 Fanatic 2 EST 1198
Egle Kivisikk            
Helena Luik            
Juhan Luik            
Rain Pilve            
Jaak Luik            
sven võmma            
Michael Wahlroos Finnish Xtra Staerk Racing society XP44 Xtra Staerk FIN 11449
Vesa Hilevaara            
Aleksanteri Tuomainen            
Mizarr77            
Henri Koski            
Mikael Vaherjoki            
Mikael De Meulder            
Matias Seppovaara            

Visby Course - Classic yachts (SRS)

First name Last name Nationality Club Boat type Boat name Nationality signature Sail number
Magnus Adlercreutz Sweden Kungliga Svenska Segel Sällskapet SK75 Bacchant SWE 17
Johan af Sandeberg            
Gustaf Klingspor            
Oscar Bratt            
Jesper Siöberg            
Patrik Salén Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet Havskryssare Ballad S 236
Anders Johnson            
Gurra Krantz            
Lars Linger            
Delicia Salén            
Patricia Salén            
Fredrik Olrog            
Fredrik Gustafson            
Fredrik Cygnaeus            
Jan Sten Otto Drakenberg            
Phoenicia Salén            
Oscar Salén            
Katarina Salén            
Thomas Furuskog            
Fredrik Wallenberg Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet H15 Yawl Refanut SWE 1
Claes Ahlin            
Richard Göransson            
Jörgen Lannerstedt            
Martin Nitschke            
Axel Olsson            
Gustaf Dyrssen            
Sven Lagerberg            
Magnus Wikström            
Calle Lagerberg            
Casper Grönblom Finländsk Nyländska Jaktklubben S&S Havskryssare Circe FIN 101
Andreas Langhoff            
Matias Londen            
Rickard Langenskiöld            
Marcus Langenskiöld            
Patrik Lund            
Klaus Kaindl German Segelclub Rheingau 12mR Anita G 2
Torsten Stoltze            
Bernhard Arndt            
Benno Junge            
Nico Dadam            
René Daub            
Sophie Körner            
Clemens Mayer            
Lothar Amm            
Fredrik Brodin Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Skärgårdskryssare Beatrice Aurore SWE 1
Marcus Muller            
Erik Brodin            
Henrik Patek            
Karl Brodin            
Magnus Eneström            
Thomas Lund            
Mårten Bäckman            

Gotland Runt Course - Fullcrew (SRS)

First name Last name Nationality Club Boat type Boat name Nationality signature Sail number
Arne Hamn Sweden Christianstads Segelsällskap Dufour 500 GL Cassiopeia SWE 12226
Paul MacDowall            
Patrick Barnekow            
Philip Ramberg            
Per Ströberg            
Fredrik Överby            
Hampus Glaas            
Magnus Kerker            
Anders Malmörn            
Jonas Zander            
Dan Cederhage Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Hanse 385 Grandma Gertrud SWE 499
Emil Gyllenring            
Erik Bäckström            
Niclas Rudin            
Giancarlo Clark            
Sven Vallgren Swedish Trälhavets Båtklubb Hallberg-Rassy 44 Pleasure SWE 11
Peter Liedholm            
Hans Siltberg            
Daniel Schelin            
Bengt Johansson            
Stefan Schelin            
Fredrik Helmer            
MATS Hägglöf svensk Örnsköldsviks Segelsällskap FARR 30 Bosse SWE 1830
Billy Russell            
Martin Rubing            
Jonas Hägglöf            
Henrik Hörnfeldt            
Vilmer Hörnfeldt            
Patrik Lundgren            
MATS Hägglöf            
Nils Blomster Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Grand Soleil 50* L´` Orizzonte SWE 3
Rodger Erker            
Kurt Lundgren            
Mikael Stegius            
Henrik Gripstad            
Sven-Inge Thörnvall            
Johan Gransten Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet X35 Swallow SWE 129
Joel Bäckström            
Emma Zabell            
Karin Fernström            
Jonas Nordin            
Christian Udd            
Carolina Zetter            
Tillmann Frank deutsch Flensburger Segel-Club Albin Stratus Sagitta GER 6540
Hagen Ross            
Lars Göran Karlsson Sweden Kungliga Svenska Segel Sällskapet Omega 42 Oriole SWE 106
Anders Gille            
Göran Bobeck            
Lars Thor            
Stefan Persson            
Peter Westh            
Daniel Nordenskjöld Svensk Westerviks SS Wikingarna X-Yacht - X-95 Lexie SWE 137
Movitz Davidsson            
Greger Kinell            
Susanne Kinell            
Magnus Davidsson            
Toivo Toikka Finnish Helsingin Työväen Pursiseura H35 Sirocco FIN 202
Lauri Haapaniemi            
Lari Kotamäki            
Akseli Haapaniemi            
Topi-Matti Heikkola            
Emma Hagland Sverige Kvarnvikens Båtsällskap Omega 30 Bohemia SWE 57
Ludvig Sjöberg            
Maria Eriksson            
Emelie Bley            
Jonas Lidman            
Julius Lundberg            
Emil Hellerud            
Jens Munter Svensk Gustavsberg Båtklubb Wasa 410 Fröken Fröjd SWE 9441
Oskar Munter            
Lova Kredell            
Ruben Leijer            
Hjalmar Munter            
Guy Taylor Sweden Kvarnvikens Båtsällskap Dehler 29 MkII Moana SWE 330
Simon Taylor            
Blair Macdonald            
Robert Westerlind Sverige Viggbyholms Segelsällskap Elan E3 Relax SWE 3031
Mats Hubertsson            
Magnus Edlund            
Mats Rosander            
Roger Edqvist            
Lara Harrison Finnish EPS FinnFlyer 31 Amidala FIN 2531
Eino Liponkoski            
Sami Liponkoski            
Per Sarri Svensk Näsbyvikens båtsällskap, Viggbyholms båtklubb RB 111 Femetta SWE 11
Leif Johansson Swedish Trollbäckens Båtsällskap Scanner 391 SINGDOY SWE 146
Lars-Göran Drakeskog            
Fredrik Attebrant            
Jonas Gustafsson            
Robert Eriksson            
Roland Gutell            
Kristoffer Straume Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet Mumm 36 Shogun SWE 9979
Jesper Arnflo            
Oscar Orrvik            
Peter Laskowski            
Adam Nylander            
Victor Hallengren            
Philip Thompson            
Hugo Martinsson            
Henrik Fernström            
Mats Hallgren Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Skandinavien yacht 49 Honeysuckle SWE 9128
Mats Öberg            
Elisabet Forsell            
Helena Hallgren            
Sofia Lilja            
Malin Gangnor            
Fredrik Lilja            
Gordon Ishammar            
Peter Forslund Swe Runmarö Yacht Club Scampi Boj Boj SWE 501
Björn Grenfors            
johan svedberg            
Lars Hedberg            
Michael Wetterlundh            
Fredrick Marelius            
Bertil Orrvik Svensk Mariefreds Båtklubb Dehler 42 C Evolet SWE 24
Lars Karlsson            
Jonas Winzell            
Bo Bäversjö            
Pär Nordling            
Per Andersson            
August Winzell            
Pär Nyström            
Priit Jürioja Estonian Pärnu Jahtklubi Cross31 Brigitta EST 295
Tarmo Mihhotin            
Ermo Mihhotin            
Ivo Mihhotin            
Raiko Lepik            
Villem Reinaas            
Katriin Krimm            
Reidar Gårdebäck Sweden Saltsjöbadens Båtklubb Arcona 380 Ikigai SWE 27
Axel Nordman            
Petra Sundfeldt            
Michael Gårdebäck            
Magnus Everskog            
Emma Blomborn            
Markus Jenkinson            
Jens Rudberg Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet Malö 116 Aion SWE 12116
joel westerberg            
Per Vincent Widmark            
Marcus Nilsson            
Johan Lidehaell            
Johan Karlsson Swedish Södertälje Båtsällskap Arcona 340 Tiki Minos SWE 22
Calle Nyström            
Fredrik Enander            
Johnny Rickman            
Mathias Steininger            
Peter Lindström            
Thomas Sjöblom            
Ari Ojala Finland Espoon Pursiseura Finngulf 41 Speculator FIN 10936
Johan Idman            
Aarni Javanainen            
Ilkka Puumala            
Mikko Koskiahde            
Tommi Mikkola            
Tomas Andler            
Minna Bruns            
Jyri Kaivosoja            
Jari Saari            
Inka Kekäläinen            
Niclas Heurlin Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Farr 400 Wetjob SWE 412
Per Öhrstedt            
Tomas Persson            
Björn Sandberg            
Dag Gustafson            
Martin Kjellström            
Stefan Karlsson            
Per Skoog            
Tobias Brinkmann Germany Norddeutscher Regatta Verein Pogo 44 MarieJo GER 8210
Berthold Brinkmann            
Martin Buck            
Tobias Brinkmann            
Sönke Boy            
Mikael Stamming Swedish Simrishamns SS Fox 9,50 CAP SWE 954
Alexander Krokstäde            
Lonneke van Es            
Madeleine Lithvall            
Mattias Allroth            
Antti Elevuori Finland NPS X-43 Pixel FIN 12196
Marja Elevuori            
Timo Elo            
Tommi Elo            
pekka lineri            
Alisa Elevuori            
Janne Seppälä            
Johan Nordström Swedish Trollbäckens Båtsällskap Linjett 33 Alapocas SWE 40
Jan Swartling            
Annie Nordström            
Kristoffer Gustafsson            
Nils Gustafsson            
Raija Alapeteri Finnish Ocean Ladies ry Swan 441 Carissa FIN 8741
Paula Rissanen            
Satu Pitkänen            
Elina Ihamäki            
Heidi Törnqvist            
Jonna Myhrberg            
Sari Heinonen            
BODIL FORSS            
Stephen Sturmer UK Helsinginfors Segelsällskap Swan 39R Antama FIN 10006
Lukas Schweighofer            
Samuel Marchal            
Julia Koivula            
Antti Haavisto            
Riku Lehto finnish Vuosaaren purjehtijat Elan 37 Selene FIN 11425
Mervi Hyvärinen            
Anna Leskinen            
Antti Kilappa            
Janne Kuosa            
Ari Vuori            
Rembert Biemond NL Kungliga Svenska Segel Sällskapet Brise de Mer 34 Notre Dame SWE 8227
Wijnand Koker            
Patrik Wahren            
Tycho Kok            
Barbara Buser            
Benjamin Herzog            
Per Lundqvist Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet X-332 Xplorer SWE 16532
Jan Sörberg            
Henrik Jonasson            
Anders Almqvist            
Per Norman            
Jens Torsteinsrud            
Tomas Wintzell            
Tobias Hahn Sweden Kungliga Svenska Segel Sällskapet Oceanis 37 Elvisa SWE 10101
Torbjörn Sandberg            
Mårten Hahn            
Alexander Hahn            
Lars Arrhenius            
Lars Myrgård            
Jonas Hörnfeldt Svensk Gålö Båtklubb Arcona 410 Frutti di Mare SWE 35
Joakim Eriksson            
Johan Lundin            
Lars Olofsson            
Peter Juhlén            
Gustaf Hörnfeldt            
Mikael Ljunggren Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet J/111 Valentina SWE 82
Katarina Svedjefält            
Oskar Björk            
Torgny Persson            
Harald Gärdek            
Torbjörn Gärdek            
Anders Karén            
Magnus Holm            
Joakim Langner            
Gunnar Bridell Sweden Wärmdö Skeppslags SS Elan 340 GREY-SAN SWE 68
Joakim Amnäs            
Charlie Ekberg Ehnlund            
Daniel Rosengren            
Anton Steen            
Kjell Ekberg            
Markku Hentinen Finn HSK Helsingfors segelklubb X4.9 Lulu FIN 49049
Johan Björkegren Sverige Borgholms Båtklubb Omega 42 SPC Baltic Pearl Elsa SWE 156
Lars Cederblad Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Arcona 340 Sjöstjärna SWE 19
Klas Britse            
Axel Sylvan            
Per Eriksen            
Mats Edvinsson            
Tobias Eriksson            
Olli Nurmesniemi Finn Oulun Merenkävijät Beneteau First 30 JK Ameme FIN 11954
Ville Hyvärinen            
Roope Lindvall            
Jussi Pajala            
Ilkka Lindgren            
Riku Peltokorpi            
Christian Zugel UK NYYC VO70 Tschuss 2 USA 70000
Campbell Field            
Ed Myers            
Trystan Seal            
Stu Bannatyne            
NEAL MCDONALD            
Chris Welch            
Alex Higby            
christian Zugel            
al fraser            
Fredric shanks            
Cian Guilfoyle            
Simon Johnson            
Erik Ygberg Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Aspect 40 Perfect SWE 4
Fredrik Carlowitz            
Björn Wennerström            
Peter Wennerström            
Julia Ygberg            
Viggo Larue            
Olof Nyberg            
August Moberg Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet Linjett 32 Barracuda II SWE 9838
Gustaf Kjellberg            
Jacob Wiström            
Axel Norlander            
Vilhelm Broman            
Wilhelm Christensson            
Johan Gustavsson Svensk Norrtälje Segelsällskap Linjett 43 Contessa SWE 1
Erik Carlén            
Mattias Larsson            
Patrik Larsson            
Björn Österberg            
Peter Bendel            
Mats Thelin            
Thomas Kindström            
Heiko Steinbrückner German Yachtclub Wieck e.V. X-332 Sidekicks GER 6228
Gunnar Wessel            
Peter Volkmann            
Holger Neumann            
Hauke Gollin            
Steffen Gau            
Robbie Bergqvist Svensk Lidingö Båtklubb Arcona 380 Amanda SWE 006
Joakim Brantingson            
Stefan Einerman            
Oscar Widstrand            
Fanny Bergqvist            
Karl Liljeholm            
Ulf Widstrand            
Daniel Svensk            
Kari Hansson SWE Saltsjöbadens Båtklubb Linjett 35 Garibaldi SWE 34
Eira Siljeström Hansson            
Michael Gilbert            
Nina Westerlind            
Olle Knös            
Anne Gilbert            
Ulrika Ekman            
Martin Björklund Sverige Föreningen Linjettseglarna Linjett 37 Alina SWE 63
Oskar Björklund            
Jonas Lindskog            
Ragnar Dellcrantz            
Fredrik Rosenkrantz            
Peter Schmidt            
Thomas Bindzau            
Eivind Bakke Norwegian Bundefjorden Seilforening Hanse 430 MASITO NOR 12538
Geleyn Meijer NL Royal Netherlands Yacht Club Comfortina 35 STAG NED 7358
Michael Cewers            
Florence Sluis            
Arend van de Stadt            
Vincent van den Brekel            
Magnus Berggren Sverige Runmarö Yacht Club X-362 Sport EnneX SWE 19363
Jesper Sundin            
Niclas Christenson            
Jonathan Wikström            
Fredrik Berggren            
Carl-Christian Nasri            
Marcus Anton Törnqvist            
Karl Thedeen Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Arcona380 Miss Moneypenny SWE 12
Torvald Thedeen            
Ulf Björkman            
Jan Rydeberg            
Björn Andersson            
Anders Kling            
Ulf Lundahl Svensk Slite Båtklubb Scanner 392 Castara SWE 14
Patrik Blomberg            
Torbjörn Randahl            
Christer Holmkvist            
Per Vinberg            
Stefan Karlsson            
Fredrik Lagerström Svensk Oxelösunds Segelsällskap Farr 40 One Ton Joint Venture SWE 9164
Frida Gustafsson            
Joakim Nilsson            
Mårten Nordlund            
Tobias Gustafsson            
John Ravelius            
Philip Sandersjöö            
Stefan Eriksson            
Urban Lagerström            
Birgitta Elfversson SWE Kungliga Svenska Segel Sällskapet Ker 40 mod SWEE SWE 4000
Lars Elfversson            
David Frick            
Anders Lewander            
Oliver Sirelius Hanes            
Oscar Lundqvist            
Ida Elfving            
Vilhelm Reischmann            
Marcus Höglander            
henrik Dahl            
Pontus Prins Svensk Oxnö Båtförening Swan 36 Prinsess SWE 104
Markus Wallinder            
Anders Fuchs Svensk Velamsunds Båtklubb Bavaria 33 Cruiser Nelly SWE 62
Henric Ekstrand            
Erik Björling            
Henrik Byström            
Patrik Bengters            
Anna Jurland Ståby Svensk Mora Segelsällskap Oceanis 461 Clipper Indigo SWE 160
Oskar Angenete            
Algot Ståby            
Hplger Jurland Ståby            
micael wall            
Olivia Angenete            
Martin Ståby            
Jonas Tegström Sverige Nävekvarns Segelsällskap X-3/4 ton Xthyra SWE 4
Erik Järte            
Petter Järte            
Fredrik Tegström            
Bernhard Martin-Löf            
Erik Malmberg Sweden Spirit 100 Gaia SWE 36
Kim Sandberg Svensk Vitsgarns Segelsällskap Gambler 40 Team Styrbord A.K.A Fast Foot Sally SWE 9138
Tomas Ivö SWE Trollbäckens Båtsällskap X442 Mk II Axioma SWE 442
Robert Tryzell            
Mattias Nordström            
Magnus Colling            
Mauritz von Krusenstierna            
Declan Joseph Caulfield            
Gunnar Klintarp            
Christer Danielsson            
Daniel Bergman            
Christer Weyde            
Niklas Hammarström Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Hanse 430e Flying Jane SWE 153
Alexander ERIKSSON Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Mumm 36 Explorer 2 SWE 91950
Måns Uneborg            
Annelie Tejlerdal            
Malcolm Plathin            
Sebastian Bremberg            
Gustav Friberg            
Marcus Wahlund            
Robin Hansson            
Jesper Fjälling            
Nils Friberg            
Henric Thelin Svensk Nynäshamns SS-Nynäshamns YC First 40.7 Team Greven SWE 695
Bo Olsson            
rolf Erixon            
Rickard Andersson            
Anna Dahl            
Håkan Stenholm            
Christer Stenholm            
Albin Niklasson            
Nils Zander            
Sofia Johansson Sverige Edsvikens Segelsällskap Dehler 35 Super Sonic SWE 2011
Robert Tylner            
Roberth Olofsson            
Ella Backlund            
Caroline Sköld Orr            
Jenny Andersson            
Therése Ressel            
Fredrik Åkerman Swedish Djursholms Segelklubb Comfortina 32 Titina SWE 581
Kristian Hertzberg SWE Kungliga Svenska Segel Sällskapet Mumm 36 Goose 2 SWE 10509
Martin Hellström            
Anders Ponten            
Torkel Sintorn            
Björn Nerelius            
Henrik Johansson            
Simon Pontén            
Stefan Peterson Swede Norrköpings Segelsällskap X 362 sport Perfect Excuse too SWE 4766
Lars Ulvdell            
Thorbjörn Persson            
Mikael Lindell            
Johannes Aljes German Lufthansa Sportverein X4.3 X-Wings GER 8370
Norbert Aljes            
Marco Poost            
Robin Schulte-Steimle            
Keno Gerdes            
Merle Aljes            
Marc-Jonas Preuß            
Jochen Burmester            
Jens Kaminski            
Niklas Öhman FIN Iniö Segelsällskap rf Bavaria Match 42 Perfect Match FIN 11940
Tomi Taipale            
Harri Salo            
Mikko Siivonen            
Mika Lappalainen            
Kim Sjöholm            
Ilari Jaakkola            
Tom Gross SWE Kungliga Svenska Segel Sällskapet Farr 30 Andiamo SWE 659
Felix Grunewald            
Magnus Castenfors            
Calle Johansson            
Fredrik Carlsson            
Gustaf Johnson            
Jonas Wiström Svensk Grand Soliel 37 Amarone SWE 144
Jan-Olov Sandberg            
Anders Österborg            
Sebastian Alteryd            
Nils Wetternin Nyberg            
Björn Qvist            
Henrik Boding            
Jakob Rosander            
Risto Veivo Finland TPS H-35 Ondine FIN 244
Juho Kuokkanen            
Jiri Karunen            
Kivi Siik            
Karl Kwok CHINA ROYAL HONG KONG YACHT CLUB TP52 Beau Geste IVB 1997
Matti Aaltio Finland Säpin seudun purjehtijat (SSP) Mannerberg 34 SANNA 4 FIN 2220
Mårten Vidlund Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Elan 350 HunkyDory SWE 38
Mats Runström            
Elsa Vidlund            
Jakob Hildingsson            
Christofer Brugge            
Tomas Wahlund            
Lauri Katajisto Finnish Vaasan merenkyntäjät J/92 Jacutsi FIN 9266
Matti Katajisto            
Johan Koski            
Tero Raunio            
Aaro Kangasmaa            
Toni Kalliola            
Kenneth Bjørklund Norway Holmestrand Seilforening CNB 76 EnderPearl NOR 15731
Kenneth Bjørklund            
Kathrine Baardsen            
Iver Iversen            
Kristian Jerpetjøn            
Øystein Misje            
Tímea Csonka            
Ingrid Hammer Torp            
Therese Skare            
Kenneth Isaksen            
Nina Bjerkely            
Lars Bergström Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Arcona 430 Etoile' de Mer SWE 37
Lukas Bergström            
Björn Forsberg            
Claes Andersson            
Dave Alexander            
Jan Berglund            
Magnus René            
Karl Haglund Svensk Oxelösunds Segelsällskap Bavaria 42 Match E-Motion SWE 405
Theodor Ingman            
Sara Lindberg            
Chatarina Johansson            
Alexander Magnusson            
Elvira Johansson            
Felix Galliker Swiss SAFE-Sailing Arcona 400 Arctic Breeze UK 1452
Vincent Arbet-Engels            
Robert Hoffmann            
Claudia Landerer            
Christian Schmidts            
Daniela Egger            
Fabian Schüpfer            
Lionel Z.            
Lari Niemi Finland LARI NIEMI Swan 46 Peer Gynt FIN 11971
Anders Frisk Svensk Viggbyholms Segelsällskap J/111 CAG SVE 52
Gustav Ruda            
Magnus Hymnelius            
Oskar Skoting            
Erik Skoting            
Peder Lanefelt            
Marcus Dennerstedt            
Jenny Gustavsson            
Pontus Brenter            
Jonatan Jiselmark Svensk Strängnäs Segelsällskap Wasa410 Sinus SWE 12
Mattias Viertel            
Anders Oscarsson            
Mats Persson            
Erik Liif            
Ellen Jiselmark            
Erik Stenqvist            
Henrik Åkesson            
Lennart Alpstål Svensk Saarimaa Maritime Sport Society Arcona 385 R Primadonna SWE 78
Gustaf Westerholm            
Fredrik Westin            
Per Uno Österman            
Paul Nord            
Oskar Lundeberg            
Oscar Westerholm            
Lennart Kullander            
Conrad Grut SWE Kungliga Svenska Segel Sällskapet Bavaria 50 Evita SWE 1
Johan Cernvall            
Håkan Dyrefors            
Richard Katzman            
Björn Karlsson            
Jonas Tornqvist            
Viktor Wallgren            
Andy Schell USA Enköpings Segelsällskap Norlin 34 Special SPICA SWE 7632
Vilma Ihalainen            
Aidan Gray            
Brian Gay            
Constance Hummel            
Pete holt            
Niklas Jansson Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Arcona 460 Stora Blå SWE 460
Elin Ax Karjel            
Erik Busck            
Kent Karjel            
Stefan Andersson            
Amanda Jansson            
Elise Lagerberg            
Nichlas Josefsson            
Oscar Josefsson            
Gunnar Nordfeldt SWE Kungliga Svenska Segel Sällskapet Arcona 380 Utopia SWE 46
Pär Hartonen            
Göran Sandberg            
Peter Andersson            
Erik Nordfeldt            
Jonas Jinnestrand            
Christer Sandberg            
Simon Weideskog            
Oscar Svensson            
Ludvig Strand            
Thomas Reinecke German RORC Millenium 40 Edelweiss GER 6880
Tuomas Riski Finland Skattasailing First 35 BIANCO FIN 11572
Jussi Nyrölä            
Antti Soro            
Johanna Horsma            
Mikael Persson Sverige Trollbäckens Båtsällskap Bavaria 46 Navillus SWE 2008
Björn Lindkvist            
Daniel Boström            
Johan Björklund            
Jesper Engström            
Bertil Lundin            
Scott Innes-Jones New Zealand New York Yacht Club Cookson 50 Privateer USA 50009
Tim Dawson            
Kyle Martin            
Rikard Isby Svensk Gustavsberg Båtklubb IMS 33 Mithril SWE 61
Janne Lehto Finnish Turun Pursiseura X-35 Xanona FIN 78
Mikko Johansson            
Henri Räty            
Lauri Eerolainen            
Mikko Lehto            
Janne Järvinen            
Tor Lundström Finland Säpin Seudun Purjehtijat Baltic 43 Xanthippe FIN 50260
Janne Kalliomäki            
petter lundström            
Tom Jolkkonen            
Johan Blomquist Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet X-99 Pärlan SWE 340
Sandra Hansson            
Joel Englund            
Gustaf Rosander            
Olof Holmberg Svensk Vikingarnas Segelsällskap Beneteau Figaro II Who Valley Rapide SWE 4100
Ari Hendriksson Finish Sarvaston venekerho Finngulf 36 Linnea FIN 9182
Emma Hendriksson            
Tino Behm            
Petri Paavilainen            
Nina Hendriksson            
Jukka Nieminen Finland Salon Pursiseura Avance 40 S&S Tetiaroa FIN 2850
Antti Salonen            
Minna Rosenström            
Kari Melanen            
Jyri Hollmen            
Joonatan Hollmén            
Mårten Lindskog Svensk Göta Segelsällskap Seascape 27 My SWE 47
Hugo Sköld Orr            
Anders Ryrfeldt            
Elisa Lindskog            
Tord Lindqwist SWE Runmarö Yacht Club Bavaria 38 match Ricki-Ticki SWE 10775
Göran Karseland            
Erik Lindqvist            
Oskar Rastberg            
Fredrik Rosell            
Johan Rosell            
Lukas Waldhagen            
Mats Eriksson Svensk Segelsällskapet Svearna Arcona 400 Blanka SWE 88
Dag Eriksson            
David Mörtberg            
Ville Wrammert            
Johan Wrammert            
Joakim Westin            
Tomas Petterson Svensk Hälleviks Båtklubb X4,0 Nunataq SWE 62
Staffan Björklund            
Axel Björklund            
Anton Petterson            
Henrik Petterson            
Björn Ternström Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Dehler 34DD Tjajka SWE 28
Björn Kull            
Carl Frykfeldt            
Peter Hamberg            
Dag Erlandsson            
Eric Frykfeldt            
Bengt Nilsson Sverige Edsvikens Segelsällskap Arcona 400 Cefrica SWE 82
Hans Johansson            
Christian Nord            
Fredrik Edelbrink            
Johan Dahlström            
Per Öberg            
Lars Heden            
Stefan Axelsson            
Jonas Falconer Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Dehler 34C RobRox SWE 188
Erik Hagerud            
Mattias Martinsson            
Jakob Heide            
Robin Falconer            
Ola Sandell Sverige MAT 1220 Karukera SWE 1220
Conny Sparrwardt Sweden Linjett 39 Allwina SWE 14
Wilhelm Suneson            
Jonas Eriksson            
Jori Löpp            
Göran Ricking            
Ola Barthelson Svensk Saltsjöbadens Båtklubb Albin Nova Cappucino SWE 448
Max Tollqvist            
Robert Dybeck            
Sven Ahlenius            
Niklas Hudin Sverige Trälhavets Båtklubb Scampi 30 Calypso SWE 560
Erik Torstensson            
Roine Johannessen            
Erik Norbäck            
Tomas Jönsson            
Lars Karlöf Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet Comfortina38 Adeline SWE 10
Jesper Kujala Svensk Aspect 40 Saga SWE 3
Tobias Berin Swedish Mälarhöjdens Båtklubb Dehler 36 JV Dehlerium SWE 203
Jonas Sandh            
Jörgen Hedengren            
Kalle Widlert            
Per Lundgren            
Sven Ingemansson            
Erik Cederschiöld            
Lukas Blau German Gustavsberg Båtklubb Sveakryssare 36 Sanna SWE 3400
Antonia Hillenbrand            
Charlotte de Vries            
Lars Brunken            
Johan Skåntorp Krug Sverige Trälhavets Båtklubb J/92S jojo SWE 58
Anders Hjelmblad            
Johan Pontén            
Johanna Skåntorp            
Niklas Zennström Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Carkeek 52 Rán SWE 520
Tim Powell            
Rebecca Gmuer Hornwll            
Steve Hayles            
Mark Lees            
Bouwe Bekking            
Simbad quiroga San Martino Sartorius            
Paul Willcox            
tom kiff            
Hans-Christian Glave German Potsdamer Yacht Club, Berlin Hanse 331 SD MAJO GER 12
Alice Rosberg Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Elan 310 Ground Control SWE 90
Oscar Törsleff            
Sara Gustafsson            
Magnus Freden            
Alfred Ahlberg            
Renata Chlumska            
Anders Kemmler Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Arcona 345 Dynamant Racing SWE 311
Johanna Kemmler            
Johan Karlberg            
Göran Ekdahl            
Anders Rosenberg            
David Gruden            
Janne Straume            
markus borgström            
Jonas Edholm            
Carl Engbrink Sverige Gamla Stans Yacht Sällskap Jeanneau Selection 37 Hefring SWE 11
Jonas Barre            
Gunne Ekelin            
Johan öhlén            
Brian Lim            
Nils Axiö            
Joakim Troëng            
Klabbe Nylöf SWE Kungliga Svenska Segel Sällskapet One off Baltic 175 Ravenger IOM 69
Ita Grossmann Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Farr 40 Silver Bullet SWE 1121
Gerhard Chronholm Svensk Gamla Stans Yacht Sällskap X35 Elixir SWE 210
Lova Barthelson            
Maja Gutell            
Fredrik Olsson            
Tina Nystedt            
Isabel Carlson            
Jesper Rydberg            
Sebastian Svensson            
Giulio Mola Svensk Omega 42 Aniara SWE 130
Lovisa Nycander            
Christian Wallgren            
Stefan Gylleby            
Elisabeth Sjökvist            
Gabriel Johannesson            
Mats Ljunggren Svensk Stewart 109 Wavebreaker SWE 8606
håkan karlsson Sweden Kungliga Svenska Segel Sällskapet Aspect45 Black Lily SWE 4501
Rolf Tannergård            
Johan Neovius            
Johan Säwensten            
Jan Kinberg            
Erik Åberg            
Johan Ericsson            
Teodor Westermark Fellenius Swedish Stockholms Segelsällskap Jeannau Selection 37 Moira SWE 6817

Gotland Runt Course - Double Handed (SRS)

First name Last name Nationality Club Boat type Boat name Nationality signature Sail number
Fredrik Filander Svensk Kvarnvikens Båtsällskap B&C 41 Krasotka SWE 626
Marcus Molander            
Dan Reuterswärd Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet X-34 Snövit SWE 122
Thomas Andersson            
Seppo Merimaa Finnish Åbo Segelsällskap TPS X-Yachts 43 Adele Andersson FIN 11757
Ville Valtonen            
Nadine Kugel swedish Trälhavets Båtklubb Albin Nova Team Mobline SWE 247
Pär Lindforss            
Eero Lehmijoki Finnish HSK First 31.7 Melisande FIN 10468
Jori Lahtonen            
Olof Bratthall Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Beneteau Figaro 2 Spjut SWE 11066
Per Swanbeck            
Hanna Stark-Heikkinen Finland Kemin Työväen Pursiseura ry Dehler 39JV Kiet NED 8064
Hanna Stark-Heikkinen            
Tero Heikkinen            
Erik Utterström Svensk Umeå Segelsällskap Arcona 380 Mapani SWE 26
Philip Schröderheim Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet J/99 Vitesse SWE 499
Anders Rehn Sverige Viggbyholms Segelsällskap X302 Hux Flux SWE 81
Carina Göthberg            
Mats Victorin Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Pogo 36 BOXER SWE 444
Sam Victorin            
Ville Varjonen Finnish Yacht Club Of Turku (TPS) IW 31 Ilona Tuulikki FIN 6313
Joonas Rautakoski            
Ulf Lindner Sverige Segelsällskapet Svearna Bavaria 38 Match Mathilda SVE 10778
Pär Sydow Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Elan Impression 434 Lady D’or SWE 12104
Kalle Fredén            
Jan Orest Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet Norlin34 Farmor Anka SWE 5397
Oliver Guttau            
Lars Westman Svensk Trälhavets Båtklubb X-332 Pippi SWE 298
Lars-Erik Einerman            
Erik Mårtén Svensk Segelsällskapet Aros J/111 Prim SWE 83377
Mikael Sakar            
Karl-Johan Furustam FIN Borgå Segelsällskap Fury 33 Vivace FIN 11301
Jan Furustam            
Anna Drougge SWE Kungliga Svenska Segel Sällskapet Beneteau Figaro 3 Tutalör SWE 4
Martin Angsell            
Johan Söderström Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet Xp33 Tärna SWE 12
Alex Ekberg            
Anders Lundmark Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet Figaro 2 The Spirit DEN 21
Louise Edgren            
August Pansell Sweden Halmstads Segelsällskap Arcona 380 Anemon II SWE 134
Tobias Hemmingsson Sverige Trälhavets Båtklubb First 40.7 Naomi SWE 1024
Anders Joachimsson            
Sanna Moliis Finland Sindbad J/109 Irie FIN 709
Julius Haartti            
Johan Lundqvist Svensk Lännersta Båtklubb Elan 37 Solidsport SWE 158
Nicklas Karlsson            
Andrzej Rozycki JPK 10.30 PNEUMA POL 80
Jon Sindeman Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Farr 39 C/R Pandion SWE 92671
Ola Åstradsson            
Santtu Parikka Finland Helsingfors Segelsällskap S&S 40 PAM FIN 11035
Marko Pasanen            
Jan Haraldsson Swedish Kungliga Svenska Segel Sällskapet Sun Odyssey 42i Performance Murphy SWE 12303
kent Lövgren            
Karl Jungstedt Swedish Morarnas Båtklubb Sun Fast 3600 Groovie SWE 800
Martin Rylander            
Jens Krogell Finnish Xtra Staerk Ocean Racing Society JPK 10.30 AlmaVida FIN 12300
Nea Raahenmaa            
Bosse Svanfeldt Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet J/99 Vivian SWE 67
Adam Gillberg            

Gotland Runt Course - Multihull (SRS)

First name Last name Nationality Club Boat type Boat name Nationality signature Sail number
Börje Svedman Svensk Nynäshamns SS-Nynäshamns YC Farrier 33R CarbonTiger SWE 3
Magnus Groth Sverige Kungliga Svenska Segel Sällskapet T-29 Plus SWE 1
Fredrik Olsson            
Benjamin Rubin            
Jens Röhrssen German Segelverein Weser e.V. , Bremen, Germany Neel 47 SWAY GER 8447
Jens Röhrssen            
Johan Hedlund Sverige Trälhavets Båtklubb Corsair 31 CC Picaroon SWE 279

Visby Course - Spirit of tradition (SRS)

First name Last name Nationality Club Boat type Boat name Nationality signature Sail number
Bengt Nylen Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet One Off 3/4 ton AMORESS SWE 5401
Fredrik Heijne Svensk Kungliga Svenska Segel Sällskapet Swan 55 Luna SWE 008
Mikael Nyström            
Carl Johan Friis            
Johan Hedberg            
John Magnusson            
Lasse Tapper            
Stellan Gross            
Gutta Johansson            
Gutta Johansson            
Olof Mark            
assistans iconAssistance